Κορυφή με απόλυτο!

Το «2Χ2» πραγματοποίησαν οι Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας, ξεπερνώντας εντός έδρας το εμπόδιο του Ολυμπιακού Χειμαδίου με 3 – 1.

dsc_0279

Έτσι βρίσκονται στη 1η θέση της βαθμολογίας με 6 βαθμούς μαζί με τον Σ.Σ. Ραψάνης. Στον αγώνα τώρα όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ ένα στοιχείο που έκρινε την έκβαση του ματς, είναι τα δύο δοκάρια των φιλοξενούμενων με τους Γιώργο Καραντώνη και Θανάση Τόπη.

dsc_0290

Στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Θάνος Κωστούλας με σουτ μετά από σέντρα του Χατζή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ για τους γηπεδούχους. Η απάντηση του Χειμαδίου ήρθε οχτώ λεπτά αργότερα, όταν ο Γιώργος Καραντώνης κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Γιώργος Νούσιος.

ΧΕΙΜΑΔΙ 2016 - 17 ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ - ΓΚΟΛ

Οι Ατρόμητοι/Θύελλα κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα ξανά στο 75΄. Ο Θάνος Κωστούλας ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή κερδίζοντας πέναλτι και ο Κώστας Χατζής δεν αστόχησε κάνοντας το 2 – 1. Ενώ στο 82΄ο Θάνος Κωστούλας με σουτ από καλή θέση σκόραρε κάνοντας το τελικό 3 – 1.

ΧΑΤΖΗΣ - ΝΟΥΣΙΟΣ Γ.

Μάλιστα φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Βασίλης Τσιαγκούλης αποβλήθηκε από τον κ. Καραγιάννη στο 40ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.