«Κουλούρια» στο Αργυροπούλι

Χωρίς νικητή και χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Δόξας Αργυροπουλίου και Τυρνάβου 2005 για τη 3η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι το Αργυροπούλι έχασε την ευκαιρία να ανέβει στη 1η θέση της κατάταξης ολομόναχο, καθώς τώρα βρίσκεται εκεί με τετραπλή ισοβαθμία στους 7 βαθμούς. Από την άλλη ο Τύρναβος είναι στην 6η θέση, έχοντας μαζέψει 5 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, σουτ του Αλέξη Τσούτσα υπό καλές προϋποθέσεις, όμως απέκρουσε ο Γιάννης Γραβάνης.

Στο δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους και πάλι, χάθηκε η ευκαιρία του αγώνα. Στο 68ο λεπτό ο Αλέξης Τσούτσας έκανε τη σέντρα και η μπάλα που πήρε περίεργη τροχιά σταμάτησε στο «Γ» της εστίας του Γιάννη Γραβάνη.

Ο Τύρναβος προσπάθησε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης να πάρει το ματς χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες. Στο 75΄ σουτ του Δημήτρη Καρακάνου απέκρουσε ο Στέλιος Μπαχτσιβάνος και τέσσερα λεπτά αργότερασουτ του Βαγγέλη Τζιόλα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι! Με το 0 – 0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Αστ., Μπαχτσιβάνος Αστ., Καρράς, Κούλπας, Μάρκου, Μπουζούκας, Χατζής, Σχοινάς (75′ Κατσάκης), Ζάχος (88′ Τσίτσας), Τσούτσας Αλ., Σιαμαντούρας (85′ Βόγγολης).

Τύρναβος 2005 (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Καρακάνος, Πρατσίλας, Αυλογιάρης, Ροντούλης, Γανός, Γκαμπέτας (85′ Βλιώρας), Τζιόλας, Κατσιάνας (46′ Καλέσης Απ.), Γκαντρής, Πέρπερας (85′ Ντονούδης).