Κουλούρι & Ακαδημία Τυρνάβου πήραν από ένα βαθμό

Με το τελικό αποτέλεσμα να είναι το 1 – 1, Άρης Κουλουρίου και Ακαδημία Τυρνάβου πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο μεταξύ τους ματς για την 20η αγωνιστική του 1ου ομίλου στην Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας.

Σε παιχνίδι που έγινε το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του Κουλουρίου, οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό και το συγκρότημα του Γιώργου Νεράτζη έφθασε τους είκοσι πέντε βαθμούς και τη δέκατη θέση, ενώ η ομάδα του Νίκου Κεχαγιά έφθασε τους δέκα επτά βαθμούς και την δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στο 34ο λεπτό ο Άρης Κουλουρίου πήρε προβάδισμα στον αγώνα με το γκολ του Παναγιώτη Καραγκούνη και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 75′, ο Τσένα βρήκε με κάθετη πάσα τον Άλντο Σαμπανλάρι που ήρθε από το πάγκο για να δώσει τη λύση και με σουτ έκανε το 1 – 1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πέραν των δύο γκολ για τις δύο ομάδες χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Ζαβρή, Γκόλαντα και Πρατσίλα για τους γηπεδούχους και τους Παπαδόπουλο Γ., Τσένα και Πλιάτσικα για τους φιλοξενούμενους…

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος, Καρλιγκιώτης, Δέλλας, Πρατσίλας, Ραπτοτάσιος, Καραγκούνης, Νεράτζης, Μητρούσιας, Ζαβρής, Γκόλαντας, Τασιούλης.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Πέρπερας Π., Άλα (65′ Τριανταφύλλου), Πότσης Γ., Παπαγεωργίου, Καραγιάννης, Πέρπερας Αλ., Ζυγογιάννης (85′ Ντούρος), Παπαχατζής Β. (70′ Ντόκος), Παπαδόπουλος Γ. (57′ Σαμπανλάρι), Τσένα, Πλιάτσικας.