Κουτσιμάνη… εσύ «super star»!

Έχοντας τον Βαγγέλη Κουτσιμάνη σε μεγάλη ημέρα, όπου πέτυχε χατ – τρικ, ο Λαρισαϊκός επικράτησε με 1 – 4 του Κεραυνού Δένδρων στην 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ κι έτσι βρίσκεται μία «ανάσα» από τη δεύτερη θέση.

Τους δέκα τέσσερις βαθμούς έφθασε λοιπόν η ομάδα του Γιώργου Χατζή με τη σημερινή νίκη και βρίσκεται στη τρίτη θέση με μείον ένα βαθμό πίσω από τους Πανιώνιο και Δρυμό, ενώ από την άλλη, το συγκρότημα του Γιάννη Τσιούρβα έμεινε στους επτά πόντους και την ένατη θέση ύστερα και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 10ο μόλις λεπτό του αγώνα, ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης με σουτ από πλεονεκτική θέση ευτύχησε να βάλει μπροστά τον Λαρισαϊκό στο σκορ, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Μικερτζής με δικό του τέρμα διπλασίασε και τα τέρματα των φιλοξενουμένων.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα τώρα, ο Κωφός με δυνατό σουτ σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του Ράγια, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3.

Στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό, ο Ηλίας Κατσαβριάς με πλασέ από πλεονεκτική θέση μείωσε σε 1 – 3 για τα Δένδρα, ενώ το τελικό 1 – 4 για τον Λαρισαϊκό διαμόρφωσε στο 78ο λεπτό ο Βαγγέλης Κουτσιμάνης, όπου σημείωσε παράλληλα και χατ – τρικ!

Κεραυνός Δένδρων (Γιάννης Τσιούρβας): Ράγιας, Μπαλογιάννης (65′ Βόραδας), Αρμάντο (52′ Αγγελής), Τασιούλας Κ., Θανασάρας (35′ Σδόγκος), Χατζηκρανιώτης, Κουτούκας (40′ Τασιούλας Σπ.), Γκάτης, Κατσαβριάς, Μπάκου, Κωστάκης.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Γεωργούλας, Ρούμπος, Βασιλείου, Καραΐσκος, Ανδρώνης, Κωφός (80′ λ.τ. Μπασδραβάλας), Μικερτζής (46′ Τσιμπουκλής), Μπουζώνας (60′ Κουλούρης), Δαλαμπύρας (70′ Βάσσος), Λίταινας, Κουτσιμάνης.