Κρίθηκε… από την άσπρη βούλα!

Χάρις στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γούργου στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Πηνειός κέρδισε την Έλαφο Αγιάς στο «Γ. Μητσιμπόνας» και πανηγύρισε την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης!

img_4045

Οι γηπεδούχοι λοιπόν, έφθασαν τους τρεις βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα αφού πέτυχαν τη πρώτη τους νίκη, ενώ από την άλλη, ένα βαθμό έχει η ομάδα του Μανώλη Καρανικόλα μετά από το πέρας της 3ης αγωνιστικής.

img_4022

Το γκολ λοιπόν που έκρινε τη σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες πέτυχε ο Γούργος στο 80ο λεπτό. Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός κέρδισε πέναλτι μετά από υπόδειξη του διαιτητή κ. Ντανταλή και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση αυτού, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του νεαρού τερματοφύλακα, Νίκου.

img_4028

Μάλιστα, το 1 – 0 ήταν και το τελικό σκορ κι έτσι ο Πηνειός πανηγύρισε τη πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Πηνειός (Παναγιώτης Τσιάκος): Γκούλιος Αχ., Μούτσιος, Γκήμας, Πράπας (60′ Γκούλιος Αλ.), Γκαρλόφης, Δούκας, Τουρμούσογλου, Γεωργούλας, Γούργος, Κολώτσιος (46′ Πέρκας), Χριστοδούλου.

Έλαφος Αγιάς (Μανώλης Καρανικολός): Νίκου, Αναγνώστου Σ., Τσατσανάκος Θ. (70′ Μάνδαλος), Στάτος, Ζυγογιώργος (78′ Κούκος), Καραγιάννης, Σφέτσος, Τσαντζάλης, Δέλλας, Φλώρος, Καρανικόλας.