Κρίθηκε από το πρώτο…

Ο Λαρισαϊκός με μία επιβλητική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει την εντός έδρας νίκη με 3 – 1 με αντίπαλο τη Μελία.

Η αρχή ήταν ιδανική για τους γηπεδούχους. Καθώς πριν καν τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ. Συγκεκριμένα στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Μικερτζής έβγαλε τη σέντρα και με κεφαλιά ο Τσιρογιάννης έκανε το 1 – 0.

Γρήγορα – γρήγορα ο Λαρισαϊκός κατάφερε να αποκτήσει απόσταση ασφαλείας στο σκορ. Στο 18ο λεπτό, ο Μπουζώνας πάτησε περιοχή και με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί. Και στο 31΄ο Γκόλαντας με σέντρα βρήκε τον Ελιζόπουλο, και αυτός με πλασέ στη κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Το μόνο που κατάφερε η Μελία ήταν να μειώσει στο 80΄με πλασέ του Καββαδία από πλάγια θέση για το τελικό 3 – 1.

Λαρισαϊκός (Θανάσης Κολονιώτης): Ευαγγελόπουλος, Μικερτζής Α., Βασιλείου, Αρβανίτης, Τσιμπουκλής, Κωφός, Ελιζόπουλος (70′ Καλαμπαλίκης), Ανδρώνης (78′ Μικερτζής Δ.), Τσιρογιάννης (60′ Κωνσταντάς), Γκόλαντας, Μπουζώνας.