Κρίθηκε σε τέσσερα λεπτά!

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Ολύμπικ/Νέες Καρυές και Δαμασιακού, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Αυτή η ισοπαλία ήρθε για δύο ομάδες που βρίσκονται στην ίδια βαθμολογική κατάσταση. Καθώς ισοβαθμούν στην 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης του πρωταθλήματος της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, έχοντας και οι δύο από 28 βαθμούς.

Στο ματς τώρα το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία για κάποια εκ των δύο ομάδων. Ωστόσο τα πράγματα δυσκόλεψαν αρκετά για τον Δαμασιακό, όταν με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μανώλης Οικονόμου.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να αγωνιζόντουσαν με παίκτη λιγότερο, όμως ήταν αυτοί που κατάφεραν στην «επανάληψη» να «ανοίξουν» το σκορ. Ήταν το 65ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Στέλιος Λέτσιος με σουτ από πλεονεκτική θέση έκανε το 0 – 1.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν κάτι παραπάνω από άμεση, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Θάνος Σιδέρης με ένα σουτ οβίδα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Πράπα, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1.

Οι αριθμητικές ισορροπίες στο παιχνίδι επανήλθαν στο 75′. Ο Ζαΐμι, αντίκρισε και αυτός τη δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή και πήγε στα αποδυτήρια. Η Ολύμπικ/Νέες Καρυές στο 80′ έφτασαν κοντά στην ανατροπή, όμως το σουτ του Θάνου Σιδέρη σταμάτησε στο δοκάρι!

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλλιμάνης, Σιδέρης, Σέτζας, Τσιώλης Ευάγγ., Νταϊλιάνι (65′ Ζαΐμι), Καφφές, Σχοινάς, Τριανταφυλλόπουλος (60′ Πράπας), Ταρταμπούκας, Τσιώλης Ν., Μάτος.

Δαμασιακός (Κώστας Καζάκης): Μιγδάνης, Μπακαΐμης, Ντόκος, Οικονόμου, Λέτσιος Κ., Τσιάλτας, Τιούτιος, Δούκας (60′ Καρατζιόλης), Λέτσιος Στ. (88′ Μανάκαρης), Λούτσος Στ., Ραπτοτάσιος (77′ λ.τ. Βίδρας).