Κρίθηκε στη δύναμη…

Η αναμέτρηση μεταξύ Κεραυνού Παραποτάμου και Πύρρου, ολοκληρώθηκε με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με 0 – 1, σε ένα ματς που επικράτησαν πολλά σκληρά μαρκαρίσματα όπου ο διαιτητής δε μπόρεσε να ελέγξει.

dsc_0049

Έτσι ο Παραπόταμος δεν παρέμεινε στη κορυφή, καθώς ο Αετόλοφος νίκησε και τον προσπέρασε. Έτσι υποχώρησε στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 6 βαθμούς. Από την άλλη ο Πύρρος έφτασε τους 7 και ανέβηκε στη 2η θέση.

dsc_0038

Όπως προαναφέραμε το ματς χάθηκε από τον έλεγχο του διαιτητή της αναμέτρησης, ο οποίος μοίρασε τέσσερις κίτρινες κάρτες στο πρώτο δεκάλεπτο. Από εκεί και πέρα οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων αναλώθηκαν σε κάποια δυνατά μαρκαρίσματα και λάθη στο κέντρο, χωρίς να υπάρχει κάποια σημαντική φάση στο πρώτο μέρος.

dsc_0042

Στο δεύτερο ημίχρονο η μεγαλύτερη ευκαιρία ήρθε στο 72′. Ο Μουλλάς για τους φιλοξενούμενους κέρδισε πέναλτι από τον Τσόπα. Ο Κώστας Αλαβανός ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών, όμως ο Μπαρμπαγιάννης απέκρουσε σωτήρια!

dsc_0039

Εφτά λεπτά αργότερα ο Πύρρος απείλησε ξανά. Ο Μπίμπας σε ανεπανάληπτο τετ – α – τετ πλασάρει από το ύψος του πέναλτι αδύναμα, ο Μπαρμπαγιάννης δείχνει να ελέγχει, όμως η μπάλα του φεύγει από τα χέρια, χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

dsc_0036

Για να φτάσουμε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν από παράλληλη σέντρα προς την εστία του Παραποτάμου, ο Μουλλάς με το κεφάλι έστειλε τη μπάλα στον «ουρανό» των διχτύων και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 0 – 1. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το ματς, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη του Τσιπουργκενούδης στις καθυστερήσεις.