Κρίθηκε στο τέλος!

Η Ένωσις Μελίας κατάφερε να πανηγυρίσει την εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας με 2 – 3 των Ατρμήτων/Θύελλα Λάρισας, χάρις σε γκολ που πέτυχαν στο 85’!

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν πρώτοι να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Με τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς, ο Μπατζογιάννης με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μελία κατάφερε να αποκτήσει προβάδισμα ασφαλείας. Συγκεκριμένα στο 50’, ο Αλέκος Σφέτσος με σουτ μετά από αδράνεια στην άμυνα των γηπεδούχων, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 0 – 2.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Χατζής εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι μειώνοντας σε 1 – 2. Μάλιστα μέσα σε πέντε λεπτά μπόρεσαν να φέρουν το ματς στα ίσα, όταν και πάλι ο Χατζής στο 83’ με σουτ από πλεονεκτική θέση ισοφάρισε σε 2 – 2.

Όμως  την τελευταία λέξη είχαν οι φιλοξενούμενοι στο ματς. Καθώς ο Δημήτρης Καββαδίας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Σφέτσου στο 85’ βρήκε στόχο και σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 2 – 3 για την ομάδα του. Ενώ οι γηπεδούχοι μπορούν να τα βάζουν με τη τύχη τους, διότι είχαν δύο δοκάρια, ένα με τον Τσάκουλη και ένα με τον Χατζή.

Ατρόμητοι/Θύελλα Λάρισας (Τηλέμαχος Ζιάκας): Τσατσάρας, Τσιρογιάννης, Τσιάκουλης (73′ λ.τ. Καλογιάννης), Πρασσάς (65′ λ.τ. Δελημήτρος), Μάρης, Τσανάκας, Βουτυρίτσας (80′ λ.τ. Κολοβός), Βράκας, Χατζής, Κωστούλας, Ιωαννίδης.

Ένωσις Μελία (Βαγγέλης Τάχος): Τζήμας, Αγγελακόπουλος Χρ., Ντινούλης, Παπαγεωργίου, Γαρυφαλλόπουλος Δ., Υφαντής, Νεράτζης (75′ Σφέτσος Κ.), Τζαβέλλας (60′ Μητροδήμος), Σφέτσος Αλ., Μπατζογιάννης, Καββαδίας.