Κρίθηκε στο τελευταίο 20λεπτο!

Η Νεάπολη πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Αναγέννησης Πουρναρίου με 2 – 0 για τη 13η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

dsc_0223

Οι γηπεδούχοι μετά από αυτή τη νίκη έφτασαν στην 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, έχοντας μαζέψει συνολικά 18 βαθμούς. Από την άλλη το Πουρνάρι ισοβαθμεί στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς με το Κιλελέρ.

dsc_0188

Η πρώτη φάση στο ματς ήρθε αρκετά νωρίς. Συγκεκριμένα στο 2′ ο Ζιούστης εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Γαρυφαλλόπουλος πήρε τη κεφαλιά, αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Ενώ τρία λεπτά και πάλι για το Πουρνάρι, ο Νεμπεγλέρας από αριστερά πλάσαρε, αλλά ο Παναγιωτόπουλος απέκρουσε.

dsc_0191

Στη συνέχεια του πρώτου μέρους δεν είχαμε κάποια μεγάλη φάση. Όμως είχαμε έναν τραυματισμό. Καθώς ο Βαγγέλης Χαρούλης χτύπησε σε εναέρια μονομαχία με τον Ορέστη Γαρυφαλλόπουλο, με τον δεύτερο να προσκομίζεται στο νοσοκομείο.

dsc_0092 dsc_0093 dsc_0110

Δεύτερο ημίχρονο και γρήγορα – γρήγορα είχαμε σκορ στο ματς. Στο 50′ ο Χρήστος Ζαφειράκης με σουτ από καλή θέση σκόραρε και έκανε το 1 – 0. Όμως στο 70′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Άλκη Νικούλη με ωραίο σουτ.

dsc_0261

Ωστόσο η Νεάπολη «απάντησε» αμέσως! Στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Θάνος Αβραμούλης με δυνατό σουτ νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, δίνοντας και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του. Για να έρθει στο 90+4′ μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Δαλαμπύρα, ο Χαρούλης να διαμορφώσει το τελικό 3 – 1.

dsc_0243

Νεάπολη (Μπάμπης Μπακαρός): Παναγιωτόπουλος, Μανδραβέλης, Συγκούνας, Βράνας, Αβραμούλης (75′ Καλόγηρος), Μπουχλαριώτης, Μπέης, Χαρούλης, Κοσμάς, Ζαφειράκης, Ευαγγέλου (85′ Δαλαμπύρας).

Αναγέννηση Πουρναρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Ξεσφίγγης, Ζαϊρές, Κρητικός Θ. Β. (90+3′ Μαρτσέλο), Κρητικός Θ. Γ., Ζιούστης, Κώτσιας, Κρητικός Μ., Νεμπεγλέρας, Νικούλης, Τσιαμούρας (60′ Γκαντόγλου), Γαρυφαλλόπουλος (18′ λ.τ. Γκουντάρας Ηλ.).