Κρατάει το μηδέν, παίρνει τη νίκη!

Ο Παναγροτικός Νίκαιας πέρασε από τον Άρη Διλόφου, επικρατώντας με 0 – 2 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο να κάμψουν τις όποιες αντιστάσεις είχαν προβάλει οι γηπεδούχοι. Καθώς πρώτα στο 50ό λεπτό της αναμέτρησης, ο Λέανδρος Γκατζούλης με σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 0 – 1.

Μάλιστα ενώ οδεύαμε προς το τέλος της αναμέτρησης, ο Παναγροτικός Νίκαιας πέτυχε ακόμη ένα τέρμα «σφραγίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη. «Δράστης» ο Ολομάνι, ο οποίος με πλασέ, μετά από πάσα του Φουρίκη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0 – 2.

Να σημειωθεί πως, ο Παναγροτικός Νίκαιας με τερματοφύλακα τον νεαρό, Παρασκευά Γρηγορίου, δεν δέχθηκε τέρμα για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι στο φετινό πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Γρηγορίου, Γεωργόπουλος, Ψαρούλης, Νικογιάννης, Κατσάβας (75′ Φουρίκης), Τσούλκας, Παπακώστας, Γκατζούλης, Σταυρινάκης (46′ Γελαλής), Ανδρεόπουλος (55′ Τσούντζουρας), Ολομάνι.