«Κόλλησαν» στον «άσσο»

Από ένα γκολ πέτυχαν οι Λαρισαϊκός και Χείμαρρος Μαρμαρίνης και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1 – 1 για τον 3ο όμιλο της Β΄ΕΠΣ Λάρισας.

Έτσι ο Λαρισαϊκός μετά από αυτόν τον βαθμό, έφτασε συνολικά τους 10 βαθμούς σε εφτά αγώνες, ενώ η Μαρμαρίνη από την άλλη βρίσκεται στους 9 βαθμούς, έχοντας ένα ματς περισσότερο, καθώς οι υπόλοιπες ομάδες αγωνίζονται αύριο (20/10) Κυριακή.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις το ματς, καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό ευτύχησαν να πάρουν το προβάδισμα. Ο Τζουλάι βρέθηκε σε θέση βολής και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ.

Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους προσπάθησαν να απαντήσουν άμεσα, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να απαντήσυον στην αμέσως επόμενη φάση. Στο 3ο λεπτό λοιπόν, ο Ελιζόπουλος έκανε το σουτ, όμως η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι και απομακρύνθηκε.

Μάλιστα ο Λαρισαϊκός στάθηκε για δεύτερη φορά άτυχος στο παιχνίδι, καθώς και στο 38΄αυτή τη φορά σε σουτ του Ανδρώνη είχαν δοκάρι! Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 57΄ο Μπουζώνας με πλασέ βρήκε στόχο και ισοφάρισε σε 1 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Λαρισαϊκός (Θανάσης Κολονιώτης): Ευαγγελόπουλος, Αρβανίτης, Βασιλείου, Μπλάνας, Τσιμπουκλής, Κουφός, Ελιζόπουλος (70′ Δημόπουλος), Ανδρώνης (81′ Μικερτζής), Τσιρογιάννης, Μπουζώνας, Καλαμπαλίκης (62′ Κουλούρης).

Χείμαρρος Μαρμαρίνης (Γιάννης Μπουρνάκας): Ατσού, Βλάχος, Σταμούλης, Μητράκας, Αγγέλης (75′ Φροξυλιάς), Τζουλάι, Νάτσης, Καρπέτης (90′ Παπαχρήστος), Δρασλιάκης (33′ λ.τ. Κρεσενίδης), Δεληγιάννης.