Κόλλησαν στο… «μηδέν»

Δίχως νικητή και δίχως σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Ατρόμητων/Θύελλα Λάρισας και Δόξας Ομορφοχωρίου.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ - ΚΩΣΤΑΡΕΛΛΟΣ

Οι γηπεδούχοι Ατρόμητοι/Θύελλα, παρά την ισοπαλία παραμένουν στη κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μαζέψει σε πέντε αγωνιστικές 11 βαθμούς. Από την άλλη το Ομορφοχώρι βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ - ΤΖΑΛΑΜΠΥΡΑΣ

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έχασαν την μεγαλύτερη ευκαιρία της αναμέτρησης, φτάνοντας πολύ κοντά στο γκολ. Συγκεκριμένα στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Χατζής έκανε το σουτ, με τη μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της αντίπαλης εστίας!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ/ΘΥΕΛΛΑ - ΟΜΟΡΦΟΧΩΡΙ

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αναγκάστηκαν να παίξουν με παίκτη λιγότερο. Καθώς στο 68ο λεπτό,  αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Καρδούλα ο Τζαλαμπύρας για τη Δόξα Ομορφοχωρίου.

ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ

Στη συνέχεια του παιχνιδιού το σκορ δεν άλλαξε και έτσι οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με τελικό αποτέλεσμα το 0 – 0.