«Κόλλησε» η Ανάβρα…

Στο 2 – 2 με αντίπαλο τον Χείμαρρο Μαρμαρίνης «κόλλησε» σήμερα το μεσημέρι η Προοδευτική Ανάβρας, παρότι οι «βυσσινί» βρισκόντουσαν μπροστά στο σκορ με 2 – 0 μέχρι και το 72ο λεπτό του αγώνα…

Με το σημερινό βαθμό το συγκρότημα του Γιώργου Λυκοκώστα έφθασε τους τριάντα βαθμούς και μοιράζεται με το Χειμάδι τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, ενώ από την άλλη, η ομάδα της Μαρμαρίνης βρίσκεται στην όγδοη θέση έχοντας μέχρι τώρα, είκοσι πέντε βαθμούς.

Στο 15ο λεπτό του αγώνα ο Αντώης Γκαραλιάκος με όμορφο σουτ έξω από τη περιοχή έκανε το 1 – 0 για τους γηπεδούχους, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Άγγελος Κορδαλής διπλασίασε τα τέρματα της Ανάβρας με σουτ έξω από τη περιοχή.

Μάλιστα, πέντε λεπτά πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι «βυσσινί» είχαν και δοκάρι με τον Άγγελο Κορδαλή σε σουτ που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 65ο λεπτό οι γηπεδούχοι συνέχισαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε από τον κ. Καραγιάννη ο Περικλής Χονδροδήμος με απευθείας κόκκινη κάρτα για εξύβριση αντιπάλου.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 73ο λεπτό σε 2 – 1, ενώ το 2 – 2 ήρθε για τη Μαρμαρίνη στο 88ο λεπτό.

Μάλιστα, με τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών αγώνα, ο Αντώνης Γκαραλιάκος εκτέλεσε κόρνερ, απέκρουσε αρχικά ο κίπερ της Μαρμαρίνης και έπειτα η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Χειμάρρου, με το 2 – 2 να μένει ωστόσο μέχρι το τέλος.

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Βλιώρας, Μαρκολέφας, Τσίρκας (65′ Ντελής), Μπαρούτζας, Μαλλιάρας, Γιαννουλέας, Παρλάντζας, Μπασιανάς (85′ Μπούρας), Χονδροδήμος, Γκαραλιάκος, Κορδαλής.