«Κόλλησε» με την Δόξα ο Απόλλων Λάρισας, ανάσαναν τα Τρίκαλα

Η Δόξα Δράμας κράτησε τον Απόλλωνα Λάρισας στο 0-0 και του έκοψε την… φόρα ανόδου που είχε. Ισοπαλία σε Πάτρα και Σπάτα, νίκη – ανάσα με 2-0 για τα Τρίκαλα.

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 0-0

Σε έναν κακό ποιοτικά παιχνίδι, ο Απόλλων Λάρισας δεν τα κατάφερε απέναντι στην Δόξα Δράμας μένοντας στο 0-0, επιτρέποντας στους διώκτες της να την πλησιάσουν σε απόσταση αναπνοής.

Το πρώτο 45λεπτο, δεν είχε κάποια ιδιαίτερα καλή στιγμή για τις δύο ομάδες και το 0-0 έμεινε ως φυσικό επόμενο. Αντίθετα, στην επανάληψη, είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Πόντου όταν ο Λούκας Ράμος έκανε ένα πολύ καλό σουτ και ο Μένκα παραχώρησε κόρνερ. Άλλη καλή στιγμή δεν είχαμε στο παιχνίδι και το 0-0 έμεινε μέχρι τέλους.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης, Κοντοές, Σουλιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (87′ Γαρυφαλλόπουλος), Μαρκολίνο (73′ Λίταινας), Πολέτο, Λουκάο.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης (74′ Κρητικός, 82′ Ανδρέου), Ρουγκάλας, Καψάλης, Μακρής, Πατράλης, Ριζογιάννης, Μάρτινς, Μπαϊκαρά, Πέρεθ (75′ Σιώπης), Κουσκουνάς.

Πηγή: gazzeta.gr