«Κόλλησε» στην Ελασσόνα ο Αχιλλέας!

Μετά από ένα μεγάλο διάστημα συνεχόμενων νικών, ο Αχιλλέας Φαρσάλων αναδείχθηκε ισόπαλος εκτός έδρας με 2 – 2 με τον ΠΟΕ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και επιβραβεύτηκαν γι’ αυτό. Καθώς με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα πήραν το προβάδισμα. Ο Κώστας Νεμπεγλέρας εκτέλεσε φάουλ και ο Λάζαρος Κουμπούρας με κεφαλιά «άνοιξε» το σκορ.

Αυτό όμως δεν πτόησε τους γηπεδούχους, οι οποίοι κατάφεραν να απαντήσουν πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Νίκος Μπαρλαγιάννης με σουτ από πλεονεκτική θέση σκόραρε και ισοφάρισε σε 1 – 1.

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων σε ένα πρώτο ημίχρονο «φωτιά» ξαναπήρε «κεφάλι» στο σκορ λίγο αργότερα. Συγκεκριμένα στο 40′ ο «σπεσιαλίστας» Κώστας Νεμπεγλέρας εκτέλεσε ακόμη ένα φάουλ, αυτή τη φορά ο Χρήστος Οικονόμου με το κεφάλι έκανε το 1 – 2.

Στην «επανάληψη» οι παίκτες του Αλέκου Αλεξανδρή βρήκαν τον τρόπο να φέρουν το ματς στα ίσα ξανά. Και μάλιστα πολύ γρήγορα. Όταν στο 48ο λεπτό, ο Γιούλι Περτζιόνι με κοντινή προβολή νίκησε τον Χρήστο Ντάλλα, ισοφαρίζοντας σε 2 – 2 το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος.

ΠΟΕ (Αλέκος Αλεξανδρής): Γκουτζουρέλας, Μάρκου (85′ Μεσούρ), Καρλιάμπας, Περτζιόνι, Τσένος, Μπαλαμώτης, Συνάπαλος, Ταστεμερίδης, Ματούλας, Καραμάνος (60′ Πετκολάι), Μπαρλαγιάννης (70′ Τσιάγκος).

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Ντάλλας, Καραμπούζης, Περήφανος, Κουμπούρας, Οικονόμου, Μανιώτης, Νεμπεγλέρας, Νάστας (65′ Τλούπας), Βούλγαρης (75′ λ.τ. Κακαζούκης), Ρέψης, Λόλας.