«Λευκή» ισοπαλία στο Πουρνάρι

Χωρίς νικητή τελείωσε το παιχνίδι στο Πουρνάρι, εκεί όπου η Αναγέννηση και ο Άρης Κουλουρίου αναμετρήθηκαν για τη 17η στροφή του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Δίχως τον μέχρι πρότινος προπονητή του Πουρναρίου, Άρη Πατσή διεξήχθη η σημερινή αναμέτρηση με το κλίμα να είναι βαρύ, καθώς ο έμπειρος τεχνικός τη περασμένη Δευτέρα έφυγε από κοντά μας και λίγο πριν ξεκινήσει το ματς τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή προς το πρόσωπο του.

Μάλιστα, η Αναγέννηση Πουρναρίου αγωνίστηκε με μαύρα περιβραχιόνια, με τους δύο συλλόγους να καταθέτουν ανθοδέσμες για τον έμπειρο τεχνικό λίγο πριν την έναρξη της συνάντησης. Τέλος, η Αναγέννηση ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του Άρη Κουλουρίου για τη κατάθεση της ανθοδέσμης προς τιμή του Άρη Πατσή.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, το Πουρνάρι με το σημερινό βαθμό έφθασε τους είκοσι πέντε, ενώ τους ίδιους βαθμούς έχει και η ομάδα του Γιώργου Νεράτζη έπειτα από αυτή την αγωνιστική.

Στο 40ο λεπτό ο Γιάννης Γκρέτσης μετά από σύγχυση που δημιουργήθηκε στην άμυνα του Πουρναρίου, πλάσαρε και έστειλε τη μπάλα στο κάθετο δοκάρι της εστίας του Γιάννη Κρητικού.

Πάντως, οι δύο ομάδες απώλεσαν ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα. Από πλευράς Αναγέννησης οι Δημήτρης Καφαντάρης, Ηλίας Γκουντάρας και Γιάννης Γκαντόγλου έχασαν ευκαιρίες για να πετύχουν τέρμα, ενώ από πλευράς Άρη Κουλουρίου, οι Βασίλης Κοτάκος και Δέλλας δεν μπόρεσαν να σκοράρουν και το 0 – 0 ήταν το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.

Αναγέννηση Πουρναρίου: Κρητικός Ι., Κρητικός Θ., Κώτσιας, Βάνης (70′ Μετόλι), Ζαϊρές, Ποντίκας (30′ λ.τ. Τάτσιος), Νεμπεγλέρας, Καφαντάρης, Γκαντόγλου, Μαλαμούδης, Γκουντάρας (75′ Λανάρας).

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Κουρούκας, Φασούλας, Ραπτοτάσιος (78′ Μίχος), Δέλλας, Καρλιγκιώτης Μ., Καρλιγκιώτης Απ. (70′ Θάνας), Νεράτζης (85′ Θάνος), Γκρέτσης, Κοτάκος, Μοσχοβίτης.