Λόλας μοιράζει, Παλάσκας σκοράρει!

Την πέμπτη του νίκη στο πρωτάθλημα της «μεγάλης» κατηγορίας του Νομού μας πέτυχε ο Αχιλλέας Φαρσάλων που κέρδισε με το ευρύ 4 – 0 την Αναγέννηση Καλοχωρίου, χάρις σε ένα»καυτό» επτάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, όπου και κατάφερε να πετύχει τα τρία από τα τέσσερά του τέρματα.

Πρώτος, παρέα με τον Δωτιέα Αγιάς εξακολουθεί να πορευέται ο Αχιλλέας Φαρσάλων στην Α΄ ΕΠΣ Λάρισας (16 πόντους), κερδίζοντας στο Στάδιο των Φαρσάλων αυτήν την φορά την μαχητική Αναγέννηση Καλοχωρίου, που άντεξε για μία ώρα. Σούπερ πρωταγωνιστές για τους Φαρσαλινούς οι Βασίλης Λόλας και Θανάσης Παλάσκας. Ο δεύτερος πέτυχε «καρέ» τερμάτων ενώ ο πρώτος… «καρέ» ασσίστ.

Το σκορ μπορεί να άνοιξε νωρίς, όμως η Αναγέννηση ήταν έως και την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα μέσα στο ματς. Μόλις στο 13′ η διαγώνια πάσα του Έρμη Μεζίνι βρήκε τον Λόλα που έσπασε στον Θανάση Παλάσκα που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1 – 0 για την ομάδα του Τάκη Παραφέστα.

Η αναμέτρηση κρίθηκε στην επανάληψη. Στο 63′ η σέντρα του Λόλα ήταν «πάρε – βάλε» στον Παλάσκα που πέτυχε το δεύτερο του προσωπικό τέρμα στο ματς, ενώ στο 69′ με τους ίδιους πρωταγωνιστές και χατ – τρικ του Θανάση Παλάσκα, έγινε το 3 – 0. Το τελικό σκορ, 4 – 0, διαμορφώθηκε και πάλι από πάσα του Βασίλη Λόλα στον Θανάση Παλάσα στο 72ο λεπτό.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσοκέρας, Καραμπούζης, Κουρούμαλος (50′ Κακαζούκης), Οικονόμου, Κουμπούρας, Τλούπας (70′ Μανιώτης), Μεζίνι, Νεμπεγλέρας, Βούλγαρης (80′ Γιώργης), Λόλας, Παλάσκας.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Μαρδάνης, Λιούσκας, Κόκοβας, Νεστορίδης, Έξαρχος, Σαΐτης (46′ Βράκας), Σπυρόπουλος, Δάκτυλας (70′ Σαμπάνης), Τσεκούρας, Μπούνα, Τσιαντούλης (20′ λ.τ. Δούρος).