Λύγισε στην επανάληψη η Κ19 του Απόλλωνα Λάρισας

Την ήττα με σκορ 4 – 0 γνώρισε η Κ19 του Απόλλωνα Λάρισας στα Ιωάννινα από τον ΠΑΣ για τη 5η αγωνιστική της Super League 2 Νέων.

Η ομάδα του Βαγγέλη Στουρνάρα λύγισε στην επανάληψη και δέχθηκε τέσσερα τέρματα, με αποτέλεσμα να μη πάρει κάτι θετικό από το εν λόγω ματς.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα «άνοιξε» το σκορ στο 65′ με πλασέ του Λάμα. Ο Απόλλων Λάρισας απείλησε στο 72ο λεπτό με τον Κουτσούκη να εκτελεί κόρνερ ο Παναγιώτου πήρε την κεφαλιά και η μπάλα «έγλειψε» το οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

Το 2 – 0 έγινε στο 76′ με τον Πόγια ο οποίος στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα (είχε μπει ως αλλαγή στο 75′) την έστειλε με πλασέ στα δίχτυα. Στο 85′ ο Καζαντσίδης έκανε τη σέντρα και ο Μίνα με πλασέ έκανε το 3 – 0.

Το τελικό 4 – 0 έγινε στο 86′ όταν και πάλι ο Καζαντσίδης βρήκε τον Μίνα αυτός έκανε το σουτ απέκρουσε τη μπάλα ο Μέκρας και πάλι κάτοχος της έγινε ο Μίνα που δεν δυσκολεύτηκε να την στείλει στα δίχτυα.

ΠΑΣ Γιάννινα: Λαδιάς, Κουλούρης (83′ Παπουτσής), Περβανάς, Ντόντης, Γώγος (77′ Ζήκος), Μπέλλος, Λάμα (83′ Λάκκας), Μίνα, Δημητρέλλος (75′ Πόγιας), Μαχαίρας (46′ Καζαντσίδης).

Απόλλων Λάρισας (Βαγγέλης Στουρνάρας): Παπαθανασίου Σ. (62′ λ.τ. Μέκρας), Μπρότσης (63′ Τσολάκης), Μαχούχας (76′ Γκαντέλας), Τσούπρος (76′ Γιούγκα), Σκύφτας, Παπαθανασίου Γ., Κουτσούκης, Παναγιώτου, Πέπα, Τσουλάνι (67′ Βλησαρούλης), Ευθυμιάδης.

Βέργου (Θεσσαλίας), Παπαλαζάρου, Ράπτης (Θεσπρωτίας).