Λύγισε στην επανάληψη ο Απόλλων

Την ήττα με 3 – 1 δέχθηκε ο Απόλλων Λάρισας σήμερα το μεσημέρι στα Τρίκαλα από τη τοπική ομάδα, με τους «κυανόλευκους» να προηγούνται στο σκορ χάρη στο τέρμα του Σωτήρη Τσιλούλη στο 16ο λεπτό και να δέχονται την ήττα στην επανάληψη του ματς.

Στο 37ο λεπτό ο Ζγκούρι έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Τόμιτς με την απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 65ο λεπτό. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3 – 1 στο 72ο λεπτό, με πλασέ από πλεονεκτική θέση.

Το φιλμ του αγώνα

15′ Σουτ του Καπού, έδιωξε ο Φιρινίδης ενώ το σουτ του Ντίνα στην επαναφορά ήταν απελπιστικά άστοχο
16′ Ο Τσιλούλης έφυγε μόνος απέναντι από τον Αποστολίδη (οι «κυανέρυθροι» ζήτησαν οφσάιντ) και πλάσαρε τον Αποστολίδη για το 0-1
37΄Κόρνερ ο Γκόλιας κεφαλιά του Ζγκούρι στο 2ο δοκάρι και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-1
48΄Ο Ντίνας σέντραρε η μπάλα έφτασε στον Τόμιτς ο οποίος σούταρε άουτ
53΄Ο Γκόλιας για τον Καπό αυτός έκανε το γυριστό σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ
55΄Ο Σκούπρας στον Μαυριά αυτός σούταρε ψηλά άουτ
65΄Ο Τόμιτς με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Φιρινίδη για το 2-1
72΄Ο Τόμιτς από γέμισμα του Αποστολίδη έφυγε απέναντι από τον Φιρινίδη και με ωραίο πλασέ έγραψε το 3-1