Λύτρωση με Μωυσιάδη στο φινάλε!

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Ελάτειας έφυγε η Ομόνοια σήμερα το απόγευμα, καθώς επικράτησε με 3 – 2 της Θύελλας για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας.

Με τη σημερινή νίκη η Ομόνοια έφθασε τους δέκα βαθμούς και παράλληλα έφθασε την Ελάτεια που έχει τους ίδιους βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα και στο 12ο λεπτό, ο Αθανασιάδης με σουτ από πλάγια θέση κέρδισε τον Κανταρίνο και έκανε το 0 – 1 για την Ομόνοια, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Λόι με σουτ μετά από πάσα του Μπράτσου έκανε δύο τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος τώρα και στο 56ο λεπτό, ο Κώστας Κίτσιος που είχε περάσει νωρίτερα στο παιχνίδι ως αλλαγή, μείωσε σε 1 – 2 για την Ελάτεια με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Κολτσίδα.

Την ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2 σημείωσε στο 65ο λεπτό με πλασέ ο Χρήστος Τσιάκος μετά από όμορφη ατομική ενέργεια, ενώ τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην Ομόνοια έδωσε στο 80ο λεπτό ο Μωυσιάδης με σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ.

Πάντως, εκτός από τα δύο τέρματα η Ελάτεια απώλεσε και σημαντικές ευκαιρίες στο ματς με τους Κίτσιο Γ., Κασίδα και Τσιάκο, με το 2 – 3 να είναι ωστόσο το τελικό αποτέλεσμα στη σημερινή αναμέτρηση.

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Σολωμός): Κανταρίνος, Σολωμός, Παπαγιαννόπουλος (46′ Κίτσιος Κ.), Κοτσίδας, Χαλίτσιος, Κίτσιος Γ., Τσιάκος, Τασιόπουλος, Κασίδας, Κίτσιος Γ., Κέρι.

Ομόνοια (Κώστας Τσιοτινός): Τσιάρας, Μακρής, Τανός, Δάλλας, Καραχάλιος, Τριανταφύλλου, Λόι, Χαζιζάι, Μπράτσος, Αθανασιάδης, Μωυσιάδης.