Λύτρωση με τον Εμμανουήλ στο 93′

Με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Εμμανουήλ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Άγιος Θωμάς πήρε μία μεγάλη νίκη με 1 – 0 εναντίον του φιλόδοξου φέτος Ιπποκράτη.

Οι φιλοξενούμενοι, είχαν έντονα παράπονα από την διαιτησία για την φάση του πέναλτι στο 93ο λεπτό.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή χωρίς όμως την ουσιαστική φάση για να σημειώσουν κάποιο τέρμα, με τον Ιπποκράτη στην επανάληψη να ανεβάζει ρυθμούς με αποτέλεσμα να έχει δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορούν να τις τελειώσουν και να πετύχουν αυτοί το γκολ.

Τελικά, το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε στο 93ο λεπτό ο Εμμανοήλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Συρούκης με ανατροπή.

Άγιος Θωμάς (Βασίλης Κυριάκος): Σαλουκανάς, Τσάρας (68′ Λιούτας), Καραγεωργίου, Δοξαριώτης, Χατζηνίκος, Θανασάρας, Αποστόλου, Καραγιάννης, Συρούκης, Κωτάκος (72′ Μακρής), Εμμανουήλ.

Ιπποκράτης (Γιάννης Εμμανουήλ): Κουτσουρούμπας, Κώτσιας (72′ Τσόγκας Θ.), Κατσογιάννης, Κουμαντζέλης, Δαούλας, Καρανικόλας, Φωτίου (46′ Ροκούδης), Τσόγκας Β., Μικερτζής, Τζίντζος, Σδράγκας (61′ Φραχόλι).