Λύτρωση στις καθυστερήσεις για τον Πύρρο!

Χάρη στο τέρμα του Νίκου Φουρκιώτη στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Πύρρος πανηγύρισε ακόμη μία σημαντική νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και εκτός έδρας, αυτή τη φορά απέναντι στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων με σκορ 2 – 1!

Η ομάδα του Δημήτρη Βλάχου πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης και συνεχίζει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας τριάντα τέσσερις βαθμούς.

Από την άλλη, το σύνολο του Γιάννη Τσιφλίζογλου αν και προσπάθησε δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα κι έμεινε στους δέκα εννέα βαθμούς και την ενδέκατη θέση της βαθμολογίας.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Νίκος Φουρκιώτης τροφοδότησε τον Άλκη Νικούλη και ο τελευταίος με πλασέ έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος και στο 53′, ο Γαλάνης με σουτ από θέση βολής σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Γιώργου Καραποστόλη, ενώ δέκα λεπτά μετά, ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων πέτυχε το 1 – 1 με τη κεφαλιά του Θανάση Παναγιώτου από τη σέντρα του Τάσου Βίλλη.

Όσο πήγαινε το παιχνίδι προς το φινάλε είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον και στις καθυστερήσεις ο Φουρκιώτης με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ σημείωσε το 1 – 2 και ο Πύρρος «σφράγισε» μία σημαντική εκτός έδρας νίκη που τον κρατά στη πρώτη θέση!

Οι άνθρωποι του Ατρόμητου Αγίων Αναργύρων εκφράζουν πολλά παράπονα για τις αποφάσεις του κ. Αντωνίου και των βοηθών Μπράμη και κ. Σκυβαλίδα για τις φάσεις των γκολ των φιλοξενουμένων.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσακμακίδης): Καραποστόλης, Παναγιώτου, Κατσογιάννης (66′ Μπισμπιγιάννης), Μπακαρτζής, Ντουρουντάκης, Κολοβός, Παιδής, Δοξαριώτης (46′ Μπελάγιας), Τζεμολάρι (59′ Μητρακούλης), Βίλλης, Τσαπράζης.

Πύρρος (Δημήτρης Βλάχος): Ξύτσας, Λίτσα, Σουλάι, Ακρίβος, Λέτσιος, Αλλιάι (72′ Τσάκουλης), Νικούλης, Γαλάνης (90’+1′ Σκέμπι), Σάρρα, Τζόγκας, Φουρκιώτης.