«Λύτρωση» στις καθυστερήσεις!

Σε ένα επεισοδιακό ματς, το Κιλελέρ κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 1 – 0 επί του ΠΑΟΛ Αβέρωφ σκοράροντας στο 90’+6′!

Μετά από αυτή τη νίκη το γηπεδούχο στη συγκεκριμένη αναμέτρηση Κιλελέρ, έφτασε συνολικά τους 6 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με το Πουρνάρι. Από την άλλη ο ΠΑΟΛ παρέμεινε στους 10 βαθμούς και τη 13η θέση.

Ο αγώνας είχε αρκετές φάσεις και θύμιζε… «ροντέο». Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι έχασαν τρεις σπουδαίες ευκαιρίες να πάρουν το προβάδισμα. Έχοντας δύο δοκάρια με τους Παπαδημητρίου και Κουσιώρα να βλέπουν τη τύχη να… μην τους χαμογελάει.

Ενώ η μεγαλύτερη φάση για το Κιλελέρ ήρθε στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Χατζηλαδάς ανατράπηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Κοκότσικας, όμως έστειλε τη μπάλα άουτ.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι, έχασαν τρεις ευκαιρίες για να «κλέψουν» τη νίκη. Δύο με τον Ζαφειρούλη και άλλη μία με το Καρυπίδη, οι οποίοι δεν κατάφεραν να μετατρέψουν τις φάσεις που τους παρουσιάστηκαν σε γκολ.

Έτσι, φτάσαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 90’+6′ όταν και κρίθηκε το παιχνίδι. Σέντρα του Χατζηλαδά, πρώτη κεφαλιά παίρνει ο Παλάσκας, απέκρουσε ο γκολκίπερ και στην επαναφορά ο Θωμάς Παλάσκας από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη στο Κιλελέρ με 1 – 0.

Οι άνθρωποι του ΠΑΟΛ Αβέρωφ διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του κ. Νίτσα να κρατήσει επτά λεπτά καθυστερήσεις, όπου ήρθε και το γκολ των γηπεδούχων..

Α.Ε. Κιλελέρ (Δημήτρης Δανιλούλης): Κουκουφίκης, Γουρνάρης, Κοκότσικας, Παλάσκας, Ζιόμπουρας Αθ., Τζουρτζουκλής (90+1′ Καραΐσκος), Γκέκας, Κουσιώρας, Ζιόμπουρας Απ., Παπαδημητρίου, Παπαχρήστος (53′ Χατζηλαδάς).

ΠΑΟΛ Αβέρωφ (Φώτης Πλίτσης): Μάνος, Καραλής, Σωτήρης (83′ Κωδέλι), Δεμέστιχας, Κοτρώτσιος Χρ., Θέμελης, Βασίλιεφ (60′ Λεμονής), Ζαφειρούλης, Πατρίκης, Μητσιός (75′ λ.τ. Νανάς), Καρυπίδης.