«Λύτρωση» στις καθυστερήσεις!

Η Ανθούπολη κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, όμως ένα αυτογκόλ στις καθυστερήσεις της στέρησε τους τρεις βαθμούς και αναδείχθηκε ισόπαλη, 1 – 1 με την Αναγέννηση Φαρσάλων.

Η Ανθούπολη έτσι μετά και αυτόν τον βαθμό που πρόσθεσε στη συνολική της βαθμολογία, έφτασε συνολικά τους 21 και κατέχει την 9η θέση της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας. Ενώ η Αναγέννηση Φαρσάλων βρίσκεται στην 3η θέση με 34 βαθμούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο εκτυλίχθηκε όλη η δράση της αναμέτρησης, όταν με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο Γιάννης Αρβανιτοζήσης πέρασε τον Σαρακατσάνη και πλάσαρε, όμως ο Τσαδήμος κατάφερε με τάκλιν να διώξει τη μπάλα πάνω στη γραμμή για την Ανθούπολη και να κρατήσει το μηδέν.

Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν. Στο 65′ λοιπόν, ο Παπακώστας ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή και κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βλησαρούλης και δεν αστόχησε «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Όμως η λύτρωση για τους φιλοξενούμενους ήρθε σχεδόν στη τελευταία φάση του παιχνιδιού. Μετά από σέντρα ο Τσαδήμος προσπάθησε να διώξει, όμως άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του με το 1 – 1 να είναι το τελικός σκορ.

Ανθούπολη (Βαγγέλης Δημόπουλος): Σαρακατσάνος, Σουπεκιώτης, Τσαδήμος, Βλησαρούλης, Κυπαρίσσης, Παυλίδης (60′ Παπακώστας), Ντουρουντάκης, Κόγιος (70′ Κυριακόπουλος), Γκουντουμάνης, Σπύρο, Σκορδίλης (80′ Καφανέλης).

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Χαβίλας, Ζαγγανάς (46′ Κούρο), Μαλέσκα, Ρούμπας, Τριανταφύλλου, Πατσιούρας, Μουτκανάς (70′ Κουκουτής), Κούμπρια (70′ Αρβανιτοζήσης Δ.), Γιαχνής, Κοτάκος, Αρβανιτοζήσης Ι.