Λύτρωση στο 90′!

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη στην έδρα της Λάρισας 2012 με 0 – 1, σκοράροντας στην «εκπνοή» του παιχνιδιού!

DSC_0210

Έτσι οι «πράσινοι», εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την ήττα του Δωτιέα Αγιάς από τον Σμόλικα Φαλάνης και τον πλησίασαν στους δύο βαθμούς, όντας στην 3η θέση με 31. Από την άλλη η Λάρισα 2012 κατέχει την 13η θέση με 15 βαθμούς.

DSC_0215

Στο πρώτο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να πλησιάσουν την αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις και έτσι δεν απείλησαν καθόλου τους αντίπαλους τερματοφύλακες, οδηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα χωρίς σκορ.

DSC_0228

Στο δεύτερο μέρος τώρα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να απειλήσουν στο 63ο λεπτό, όταν ο Σωτήρης Χάμος έκανε το σουτ, όμως ο Μάκης Γεωργούλας ήταν σε ετοιμότητα και απομάκρυνε τη μπάλα και ταυτόχρονα τον κίνδυνο μακριά από την εστία του.

DSC_0268

Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους είχαν κάποιες χαμένες ευκαιρίες με τους Κίτσιο Δ., Γεωργούλα Θοδ. και Παϊτέρη. Για να φτάσουμε στο 90′, όταν με πλασέ ο Βαγγέλης Φτίκας μετά από ωραίο συνδυασμό με τον Λεωνίδα Καραγκούνη σκόραρε και έδωσε τη νίκη στη Τσαριτσάνη με 0 – 1.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Γεωργούλας Θωμ., Αγγελόπουλος, Φλώρος Παντ., Φλώρος Αντ. (90′ Μπαστούνης), Κίτσιος Π., Φλώρος Παν. (60′ Γκόλτσιος), Φλώρος Β., Κριεμάδης, Γεωργούλας Θοδ., Παϊτέρης, Κίτσιος Δ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Μεφτάρι, Λεβέντης (30′ Δραχαλίβας), Σαπάκος, Μόσχος, Χάμος, Νάνος, Καλφούντζος, Φτίκας, Πούτας, Καραγκούνης (90′ Ντούφας).