Λύτρωση στο 90′!

Ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων κατάφερε να πανηγυρίσει την εντός έδρας νίκη με 2 – 1 επί του Ελευθεραί χάρη σε γκολ του Βαγγέλη Δήμου στην «εκπνοή» του ματς.

Αυτή ήταν και μια «ανάσα» για τους γηπεδούχους και νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, καθώς έφτασαν συνολικά τους 20 βαθμούς και ανέβηκαν στην 12η θέση της βαθμολογίας. Από την άλλη το Ελευθεραί παρέμεινε στους 29 βαθμούς και την 5η θέση.

Στο δεύτερο ημίχρονο και λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων κατάφερε να μετουσιώσει τις ευκαιρίες του σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από ωραίο συνδυασμό των Αμαρλαριώτη και Μπακαρτζή, ο Θοδωρής Τίκας με πλασέ έκανε το 1 – 0.

Όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «απαντήσουν». Στο 89′ ο Γιώργος Μέκρας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Σπύρου Κονόμι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε σε 1 – 1. Με τις δύο ομάδες μετά από αυτή την εξέλιξη να φαίνεται πως θα αναδειχθούν ισόπαλες.

Αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό, οι Άγιοι Ανάργυροι άλλαξαν και πάλι τη ροή του αγώνα. Στο 90ό λεπτό λοιπόν, από σέντρα του Θοδωρή Τίκα, ο Βαγγέλης Δήμου με κεφαλιά νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2 – 1.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Κυρμιτζόγλου): Παυλόπουλος, Παύλου, Πλιάγκας, Παναγιώτου, Γκούγκλας (87′ Κατσογιάννης), Μούμος, Ευαγγέλου (58′ Δήμος), Τσιφλίζογλου (90+1′ Ναούμ), Μπακαρτζής, Αμαρλαριώτης, Τίκας.

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Καρβούνης (50′ Γκαραβέλης), Νταμπώσης, Μέκρας Χρ., Ντελόπουλος, Μέκρας Γ., Κονόμι, Θεοδώρου, Τσιάμης, Μαυρουδής Ι., Ευστρατίου.