Λύτρωση στο 90’+2′ για Βρυότοπο!

Τον «χρυσό» βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να πάρει η ομάδα του Βρυότοπου αφού σημείωσε το τελικό 1 – 1 στο 90’+2′ στην έδρα της Ελασσόνας 2013.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν καλύτεροι του αντιπάλου που δεν παρουσίασαν κάτι σημαντικό. Στην επανάληψη όμως τα πράγματα ήταν διαφορετικά αφού η εικόνα και των δύο ομάδων άλλαξε με κατά διαστήματα να ανεβάζουν ρυθμούς σημειώνοντας και τα δύο τέρματα του παιχνιδιού.

Το 1 – 0 για την Ελασσόνα 2013 πέτυχε στο 60ο λεπτό ο Θώμος με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από ιδανική κάθετη πάσα του Γκαλίτσιου.

Ο Βρυότοπος κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 90’+2′ όταν ο Γούργος έκανε ένα δυνατό πλάγιο άουτ με τον Λάνταβο να πιάνει την κεφαλιά και να τροφοδοτεί τον Κουφοδήμο που με κοντινή προβολή διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι είχαν και άλλες ευκαιρίες για να σημειώσουν κάποιο τέρμα με κύριους εκφραστές τον Χρήστο Μπαντή στο 30ο λεπτό και στο 75ο λεπτό με χαμένα τετ – α – τετ αλλά και τον Βασίλη Γκαλίτσιο που σημάδεψε το δοκάρι στο 64ο λεπτό.

Με τον ίδιο τρόπο, χαμένες ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ πριν την ισοφάριση του σκορ με τον Λάνταβο, τον Μπιζιώτα αλλά και τον Κουφοδήμο στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού.

ΑΠΣ Ελασσόνα 2013 (Χρήστος Γκαλίτσιος): Γελαδάρης, Μίχης, Αργυρίου (65′ Μητός), Ναλμπαντίδης, Γκαραβέλης, Τσαπακίδης, Τριανταφύλλου, Θώμος, Μπαντής (70′ Παπακυριάκος), Φακής (68′ Γιώτσας), Γκαλίτσιος Β.

Α.Ο. Βρυοτόπου (Χρήστος Πετρίκης): Τσιτλαχίδης, Γκαζγκάνης (46′ Πετρίκης Σπ.), Ραποτίκας, Κουφοδήμος, Λάκης, Λάνταβος, Μαλλιόγκας, Χατζηλιόντας, Γούργος, Νταλακούρας (60′ Γκαμπέτας (80′ λ.τ. Κανάκης)), Μπιζιώτας.