Μέκρας & Θεοδώρου έδωσαν τη νίκη!

Με τα γκολ των Γιώργο Μέκρα και Βαγγέλη Θεοδώρου, το Ελευθεραί πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη απέναντι στο Κιλελέρ με 2 – 1.

img_2681

Οι γηπεδούχοι μετά το πέρας του πρώτου ημιώρου στο ματς ήταν αυτοί που κατάφεραν όχι μόνο να «ανοίξουν» το σκορ, αλλά και να πάρουν και προβάδισμα ασφαλείας, κάνοντας έτσι σαφώς πιο εύκολη τη συνέχεια της αναμέτρησης.

img_2682

Συγκεκριμένα στο 31ο λεπτό, ο Τσιάμης σέντραρε, ο Γιώργος Μέκρας έκανε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 0. Ενώ μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Θεοδώρου με εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

img_2706

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμό και ο Κουσιώρας στο 60′ από τα αριστερά, έδωσε στον Ζιόμπουρα Αποστόλη που έκανε την παράλληλη σέντρα, έγινε «αναμπουμπούλα» και ο Χατζηλαδάς ως «τρέιλερ» έκανε το 2 – 1.

img_2713

Το Ελευθεραί έφτασε κοντά στο 3 – 1 στο 72′. Βολέ του Αναστασίου, ο Κοκότσικας ενώ φαινόταν πως ήλεγχε τη μπάλα, έκανε λάθος κοντρόλ, δίνοντας πάσα ουσιαστικά στον Βαγγέλη Θεοδώρου που βγήκε τετ – α – τετ, όμως δε πλάσαρε σωστά, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία για το 2 – 1.

img_2712

Ενώ στου 87′ κακό γύρισμα του Γκέκα στον τερματοφύλακα ο Γιάννης Μαυρουδής και ο Θεοδώρου κυνήγησαν τη μπάλα, ο γκολκίπερ πρόλαβε, ο Θεοδώρου όμως έβαλε τη κόντρα, η μπάλα έφτασε στον Γιάννη Μαυρουδή που σούταρε, ωστόσο ο Παλάσκας έβαλε σωτήρια τη κόντρα και κράτησε το 2 – 1 που ήταν όμως και το τελικό σκορ.

img_2718

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται έντονα για μία φάση οφσάιντ στο 64′ όταν ο Χατζής έβγαινε απέναντι στον τερματοφύλακα Αναστασίου, όμως ο επόπτης Δεδικούσης είχε σηκώσει το σημαιάκι «κόβοντας» την φάση.

img_2719

Ελευθεραί (Βαγγέλης Κώτσιος): Αναστασίου, Τσιάμης (81′ Φακίτσας), Νταμπώσης, Ντελόπουλος, Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ., Γκουζιώτης (90’+2΄Παπαδημητρίου), Θεοδώρου, Φουσίκας (74′ Κονόμι), Μαυρουδής Ι., Ευστρατίου.

img_2723

Κιλελέρ (Βασίλης Δραγατζίκης): Κουκουφίκης, Κοκότσικας (82′ Μουρατάι), Παλάσκας, Ζιόμπουρας Απ., Γκέκας, Παπαδημητρίου, Γούσης, Ζιόμπουρας Αθ., Ντινούλης, Κουσιώρας (67′ Χατζής), Χατζηλαδάς.