Μίλησε και πάλι ο Μαντζαφούλης στο φινάλε!

Μία ακόμη νίκη στο φινάλε του αγώνα και μάλιστα με δράστη της τελευταίας στιγμής τον Χρήστο Μαντζαφούλη, πανηγύρισε το Μαυροβούνι, κερδίζοντας με ανατροπή στους Αγίους Αναργύρους τον τοπικό Ατρόμητο με 1 – 2. Και τα τρία τέρματα σημειώθηκαν προς το φινάλε της αναμέτρησης και όλα τους από στατικές φάσεις, δείγμα του κακού αγωνιστικού χώρου.

Σε τροχιά πλέι-οφ παρέμεινε το Μαυροβούνι που έφτασε τους 36 βαθμούς και έμεινε στην 5η προνομιούχο θέση της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας που οδηγεί στα πλεί-όφ ανόδου, αφήνοντας τον έντονο προβληματισμό στους γηπεδούχους που έμειναν στους 25 πόντους και εντός ορίων της γραμμής των πλέι-άουτ της παραμονής στη κατηγορία, κατέχοντας την τελευταία από πάνω θέση (10η) που οδηγεί στη ψυχοφθόρα αυτή διαδικασία.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο στην επανάληψη οι δύο ομάδες μέσα σε ένα τέταρτο πλήρωσαν τόσο το Goal/Goal όσο και το Over! Αρχικά στο 75′ οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Πασχάλη Μπακαρτζή. Ο Μητρακούλης εκτέλεσε ένα κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε ποτέ από τα καρέ του Μπρέλλα και ο Πασχάλη Μπακαρτζής από κοντά έστειλε τη μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Μαυροβουνίου για το 1 – 0.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν το χάρηκαν έως και το φινάλε του ματς. Πρώτα το 88′ με τον Νίκο Μπατζέλα και έπειτα στο 90’+2′ με τον άνθρωπο της τελευταίας στιγμής, τον Χρήστο Μαντζαφούλη, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι «τούμπα» και έφυγαν με το τρίποντο από τους Αγίους Αναργύρους.

Στο 88′ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τόλη Ακριβόπουλου και κεφαλιά του Νίκου Μπατζέλα, οι «πετεινοί» ισοφάρισαν προσωρινά το παιχνίδι, με τον Τόλη Ακριβόπουλο στο 90’+2′ και πάλι από στημένη μπάλα να βρίσκει τον Χρήστο Μαντζαφούλη, που με προβολή χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Χρήστος Γραβάνης): Παυλόπουλος, Τσιφλίζογλου, Ιλιάζι (53′ λ.τ. Βίλλης), Παναγιώτου, Αντωνίου, Κολοβός, Μπακαρτζής, Μητρακούλης (83′ Τζεμολάρι), Αμαρλαριώτης Αθ., Τσιρβούλης, Δάσσιος.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Λάζαρος Αγγλόπουλος): Μπρέλλας, Μπάγκας Δ. (60′ Νόττας), Σάπιος, Μαντζαφούλης, Σιδέρης, Κολιοφούτης, Μπάγκας Αρσ., Μπατζέλας Ν., Ακριβόπουλος (90’+4′ Μετάνι), Πάττας (60′ Χατζής), Τριάντης.