«Μίλησε» και πάλι στο τέλος ο Ταρταμπούκας!

Όπως και στο παιχνίδι με τον Φαλανιακό, ο Αποστόλης Ταρταμπούκας «μίλησε» στο τέλος κι έδωσε στη Δόξα Αργυροπουλίου τη νίκη και τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς!

Σμόλικας Φαλάνης και Δόξα Αργυροπουλίου αναμετρήθηκαν σήμερα το μεσημέρι στο Δημοτικό γήπεδο της Φαλάνης για την 13η αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας και οι «κιτρινόμαυροι» πανηγύρισαν μία σπουδαία νίκη στο τέλος του αγώνα.

Έτσι, η ομάδα του Αλέκου Παγκαρλιώτα έφθασε τους είκοσι έξι βαθμούς και συνεχίζει στη δεύτερη θέση του πίνακα της βαθμολογίας. Αντίθετα, η αξιόμαχη ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη που αγωνίστηκε για το θετικό αποτέλεσμα, δεν τα κατάφερε και βρίσκεται από κοντά στις πρώτες θέσεις έχοντας είκοσι τρεις πόντους μετά και από το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς σημειώθηκε στο 29ο λεπτό. Ο Βασίλης Σκούπρας εκτέλεσε φάουλ για τον Σμόλικα και η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών της εστίας του Στέλιου Μπαχτσιβάνου, με τους γηπεδούχους να αγγίζουν το 1 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 50ο λεπτό, οι άνθρωποι του Σμόλικα «φώναξαν» για πέναλτι σε μαρκάρισμα του Σωτήρη Τσένου στον Σάκη Λιούσκα, όμως η κ. Τσιοφλίκη είχε αντίθετη άποψη κι έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.

Στη συνέχεια, ο Σμόλικας πίεζε με τη κατοχή της μπάλας που είχε για να πετύχει τέρμα, όμως ο Αποστόλης Ταρταμπούκας με δικό του τέρμα στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη στη Δόξα Αργυροπουλίου.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αποστόλης Ταρταμπούκας κυνήγησε μία χαμένη μπαλιά για τους «κιτρινόμαυρους» και με κοντινό πλασέ κέρδισε τον Πέτρο Καραναστάση κι «έγραψε» το 0 – 1 για το συγκρότημα του Αλέκου Παγκαρλιώτα.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Δολιάνης (92΄Τανάγιας), Σκούπρας, Κολοβός, Μπαλαμώτης, Ταστεμερίδης, Τάχας (89΄Γάλλος), Τσιρογιάννης, Κακαβίτσης, Λιούσκας, Βενέτης (85΄Ζιώγας).

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέκος Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος, Τσένος, Κακαζούκης, Καφφές, Περήφανος, Κυρίτσης (60΄ Χατζής), Μπαχτσιβάνος, Ταρταμπούκας, Καραγκούνης Λ. (64΄λ.τ Κόκορας), Ζάχος, Τσιάγκος.