«Μίλησε» στις καθυστερήσεις ο Γιώργος Τσατσαλίδης!

Με γκολ του Γιώργου Τσατσαλίδη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Δωτιέας Αγιάς κέρδισε με σκορ 2 – 1 τον Τύρναβο, παιχνίδι για τη 13η «στροφή» της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας του Νομού μας.

Η ομάδα του Γιάννη Βαΐτση με αυτή τη νίκη έφθασε τους είκοσι τρεις βαθμούς και βρίσκεται μόνη στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Γιώργου Παπαντωνίου δεν πήρε κάτι θετικό από το ματς κι έμεινε στους δέκα τέσσερις βαθμούς και την ενδέκατη θέση.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Θωμάς Τσιρογιάννης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ έβαλε μπροστά τον Δωτιέα Αγιάς και το 1 – 0 αποτέλεσε το σκορ του πρώτου μέρους.

Ο Στέφανος Πρισακάρου πήρε τη σκυτάλη στα γκολ και με δικό του τέρμα στο 54′ ο Τύρναβος ισορρόπησε το παιχνίδι στο σκορ και έδωσε μεγάλο ενδιαφέρον στη συνέχεια της αναμέτρησης.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γιώργος Τσατσαλίδης έδωσε το νικητήριο γκολ στην ομάδα του Γιάννη Βαΐτση, καθώς με κεφαλιά από θέση βολής ύστερα από ωραία ενέργεια και πάσα του Σπύρου Μπαρούτζα κέρδισε τον Βαγγέλη Φαρμάκα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Τυρνάβου για το 2 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Δωτιέας Αγιάς (Γιάννης Βαΐτσης): Μπρέλλας, Κορλός, Γούτος Ευάγγ., Ντελής (88′ Γιαννουλέας), Γούτος Ν., Ντακούλας, Παπαγιαννούλης (54′ Τσατσαλίδης), Γιώργης (73′ Μπαρούτζας), Μαλάκος, Τσιρογιάννης, Φουκαλάς (59′ Σβερκούλης).

Τύρναβος (Γιώργος Παπαντωνίου): Φαρμάκας, Παπαδόπουλος, Αυλογιάρης, Γανός, Κατσαρός, Βερύκοκος, Πρισακάρου, Βλιώρας, Πέτρου (81′ Σούτι), Μήγας, Σκεμπάρι.