«Μίλησε» στις καθυστερήσεις ο Δόνος!

Χάρη στην εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λίλι Δόνου στο 90’+1′, οι Αμπελόκηποι πήραν μία σπουδαία εντός έδρας νίκη με σκορ 2 – 1 απέναντι στο Πυργετό στην 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας!

Η ομάδα του Νίκου Αλεξούλη με τη νίκη αυτή έφθασε τους εννέα βαθμούς και την έκτη θέση της βαθμολογίας, ενώ μία θέση πιο πάνω έχοντας δέκα βαθμούς βρίσκεται το συγκρότημα του Δημήτρη Αλεξίου.

Στα του αγώνα, οι Αμπελόκηποι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με το διαγώνιο σουτ του Μπόλου στο 68ο λεπτό και ο Καμάμι ισοφάρισε με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 89′.

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα έπαιρναν τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Λίλι Δόνος με επίσης όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις του ματς κέρδισε τον πορτιέρο του Πυργετού κι έκανε το 2 – 1 που ήταν το τελικό σκορ!

Αμπελόκηποι (Νίκος Αλεξούλης): Γερμάνης, Χάμος (60′ λ.τ. Μακρής), Τριτάρης, Βεργής, Δούκας, Τσιπλικιάρης, Δόνος, Χαϊδαρλής, Μπόλος (87′ Γουδάλας), Βασιλειάδης (54′ Μανίκας), Παρασκευούδης.

Αναγέννηση Πυργετού (Δημήτρης Αλεξίου): Παναγιωτόπουλος, Καμάμι, Σαρακατσιάνος, Σινάνι Έρ., Περκέτσι, Τσιάρας, Σινάνι Κ., Βάρσος, Ρακίπι Ν. (70′ Σούπας), Ρακίπι Άγγ., Γκανάβας.