«Μίλησε» στο τέλος ο Καραντώνης!

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα κρίθηκε το παιχνίδι γήπεδο της Νίκαιας, καθώς η Ανάβρα κέρδισε με 2 – 1 τον Παναγροτικό για την 8η αγωνιστική της Α’1 ΕΠΣΛ.

Τα χαμόγελα επέστρεψαν για τους «βυσσινί» του Γιώργου Λυκοκώστα μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από το Αβέρωφ με τη σημερινή νίκη απέναντι στη Νίκαια.

Έτσι, η Προοδευτική έφθασε τους έντεκα βαθμούς και βρίσκεται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Παναγροτικός έμεινε στη 14η θέση έχοντας έξι βαθμούς.

Μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Γιάννης Σχοινάς ευτύχησε να βάλει μπροστά την Ανάβρα στο σκορ, με το 0 – 1 να αποτελεί και σκορ ημιχρόνου.

Στο 63ο λεπτό τώρα, ο Ξύτσας ανέτρεψε τον Δημήτρη Ανδρεόπουλο και ο Σακελλαρίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 1 – 1.

Βέβαια, στο τέλος του αγώνα και στο 83ο λεπτό ο Γιώργος Καραντώνης μετά από ατομική ενέργεια και σουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ, έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Σδούγκα και έδωσε τη νίκη στην Ανάβρα με το τελικό σκορ να είναι υπέρ της Προοδευτικής.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Μπρισίμης): Σδούγκας, Γεωργόπουλος (65′ λ.τ. Παπαδημητρίου), Ντελόπουλος (20′ λ.τ. Σώκος), Ψαρούλης, Χονδρονάσιος (55′ Ολομάνι), Ξιώνης, Σακελλαρίου, Φουρίκης, Βλαχάκης, Δημόπουλος., Ανδρεόπουλος (75′ Τσιανάκας).

Προοδευτική Ανάβρας (Γιώργος Λυκοκώστας): Ξύτσας, Χονδροδήμος, Αποστόλου (90′ Ντινούλης), Τζαβέλλας, Γιαννουλέας, Σχοινάς (83′ Μαλαχτάτης), Καραντώνης, Κορδαλής, Καρπέτης (Κιούσσης), Γκαραλιάκος, Παπαδόπουλος (75′ Παφίλης).