Ματς με μεγάλο ενδιαφέρον στον 1ο όμιλο, δυνατές «μάχες» σε Βούναινα & Βαμβακού στον 2ο όμιλο της Α’ 1 ΕΠΣΛ…

Το πρωτάθλημα της Α’ 1 τοπικής σε πρώτο και δεύτερο όμιλο διεξάγεται τη Κυριακή (17/11), με την 9η αγωνιστική να παίρνει σειρά και το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο…

Συνέχεια στο πρωτάθλημα τόσο του 1ου όσο και του 2ου ομίλου στην Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας λοιπόν, με τους αγώνες να διεξάγονται τη Κυριακή αλλά και ένα παιχνίδι το Σάββατο (16/11) το μεσημέρι.

Πρόκειται για τον αγώνα στη Ραψάνη ανάμεσα στη τοπική ομάδα με την Αιγάνη και τη Κυριακή το πρωί (11:00) στο γήπεδο του Δασοχωρίου η Δόξα Βαλανίδας θα φιλοξενήσει το Κουλούρι.

Από εκεί και πέρα, το μεσημέρι της Κυριακής (15:00) θα γίνουν τα υπόλοιπα ματς και στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρη» η Πελασγιώτιδα θα αντιμετωπίσει την Ακαδημία Τυρνάβου, ενώ στη Μελιβοία ο Φιλοκτήτης θα παίξει με τη Δήμητρα Γιάννουλης.

Στους Γόννους, η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου θα φιλοξενήσει τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης, ενώ ο Χείμαρρος Μαρμαρίνης θα αναμετρηθεί στην έδρα του με τη Βερδικούσια.

Στο Πουρνάρι, ο Κίσσαβος Συκουρίου θα παίξει με τον πρωτοπόρο, Κεραυνό Δένδρων, ενώ τέλος, στο γήπεδο «Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα αγωνιστεί με τον Δρυμό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο:

Σ.Σ. Ραψάνης 16/11 Αιγάνη
Βαλανίδα 17/11 Κουλούρι
Πελασγιώτιδα 17/11 Ακαδημία Τυρνάβου
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 17/11 Δήμητρα Γιάννουλης
Γόννοι 17/11 Πανιώνιος
Μαρμαρίνη 17/11 Βερδικούσια
Συκούριο 17/11 Δένδρα
Ιπποκράτης 17/11 Δρυμός

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      22 – 3   19
2. Δένδρα      19 – 6   19
3. Δήμητρα Γιάννουλης      15 – 4   18
4. Δρυμός      12 – 9   14
5. Πελασγιώτιδα      10 – 7   13
6. Κουλούρι      11 – 15   13
7. Πανιώνιος      11 – 11   10
8. Βαλανίδα      9 – 16   10
9. Βερδικούσια      9 – 13   9
10. Συκούριο      12 – 12   8
11. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      13 – 16   8
12. Ακαδημία Τυρνάβου      9 – 13   8
13. Ιπποκράτης      10 – 10   7
14. Μαρμαρίνη      6 – 11   6
15. Αιγάνη      10 – 16   5
16. Σ.Σ. Ραψάνης      6 – 19   3

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, στο γήπεδο του Πλατυκάμπου το Μελισσοχώρι θα αναμετρηθεί με τον Προμηθέα, ενώ το ντέρμπι της αγωνιστικής θα διεξαχθεί στα Βούναινα με την ομώνυμη ομάδα και τον Παναγροτικό Νίκαιας.

Στο γήπεδο της Γαλήνης, ο Απόλλων θα υποδεχθεί τη πρωτοπόρο, Δόξα Ραχούλας, ενώ στα Βρυσιά Φαρσάλων θα γίνει η αναμέτρηση ανάμεσα σε Αναγέννηση Φαρσάλων και Δόξα Υπέρειας.

Ο Λαρισαϊκός θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τη Δάφνη Γλαύκης, ενώ στους Αγίους Αναργύρους ο τοπικός Ατρόμητος θα παίξει με την Αστραπή Νέας Πολιτείας.

Στη Βαμβακού, η ομώνυμη ομάδα θα αγωνιστεί με τον Πύρρο σε ένα σημαντικό ματς, ενώ τέλος, ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος Α.Ο. Ελευθερών θα υποδεχθεί στο γήπεδο του το Ναρθάκι.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα του 2ου ομίλου:

Μελισσοχώρι 17/11 Προμηθέας
Βούναινα 17/11 Παναγροτικός Νίκαιας
Γαλήνη 17/11 Ραχούλα
Αναγέννηση Φαρσάλων 17/11 Υπέρεια
Λαρισαϊκός 17/11 Γλαύκη
Αγ. Ανάργυροι 17/11 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Βαμβακού 17/11 Πύρρος
Ελευθεραί 17/11 Ναρθάκι

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Ραχούλα      13 – 5   17
2. Ελευθεραί      11 – 4   17
3. Βούναινα      18 – 9   16
4. Παναγροτικός Νίκαιας      17 – 13   15
5. Πύρρος      12 – 8   15
6. Υπέρεια      18 – 14   14
7. Άγιοι Ανάργυροι      11 – 8   14
8. Βαμβακού      14 – 11   13
9. Αστραπή Ν. Πολιτείας      15 – 10   12
10. Μελισσοχώρι      13 – 13   11
11. Γλαύκη      8 – 12   7
12. Αναγέννηση Φαρσάλων      8 – 11   6
13. Ναρθάκι      8 – 15   6
14. Γαλήνη      6 – 15   6
15. Λαρισαϊκός      7 – 17   4
16. Προμηθέας      2 – 14   3

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...