Ματσάρα & ισοπαλία στις καθυστερήσεις!

Σε ένα καταπληκτικό ματς για τους θεατές με έξι γκολ, ο Δωτιέας επέστρεψε από το 0 – 2, το έκανε 3 – 2, όμως στις καθυστερήσεις η Λάρισα 2012 ισοφάρισε για το τελικό 3 – 3.

Έτσι ο Δωτιέας Αγιάς είδε τον Αχιλλέα Φαρσάλων να απομακρύνεται κι άλλο, φτάνοντας την διαφορά στους 8 βαθμούς, με την ομάδα της Αγιάς να έχει 21. Από την άλλη η Λάρισα 2012 έφτασε τους 11 βαθμούς και ισοβαθμεί στη 12η θέση με το Μακρυχώρι.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στην αναμέτρηση καταφέρνοντας από νωρίς να «ανοίξουν» το σκορ. Στο 7ο λεπτό του παιχνιδιού, με πλασέ ο Κώστας Τσιάκος μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Λάρισας 2012 έκανε το 0 – 1.

Μάλιστα η Λάρισα 2012 πέτυχε ακόμη ένα γκολ λίγο αργότερα, όταν μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Δημήτρη Κίτσιου, με ψηλοκρεμαστό πλασέ ο Κώστας Τσιάκος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ωστόσο κάπου εκεί ξεκίνησε η… αντεπίθεση.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Νίκος Φιλιππούλης με κοντινή προβολή σκόραρε και μείωσε για τον Δωτιέα σε 1 – 2. Στην «επανάληψη» τώρα οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν για την ισοφάριση και το κατάφεραν στο 70΄χάρη σε πλασέ στη κίνηση του Ντέιβιντ Μπόντε μετά από σέντρα του Βαγγέλη Γούτου.

Δεν έμειναν όμως εκεί. Καθώς στο 83΄ο Νίκος Φιλιππούλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα φέρνοντας τα πάνω κάτω στο ματς κάνοντας το 3 – 2. Η Λάρισα 2012 όμως κατάφερε στο 90+2΄με γυριστό σουτ του Θοδωρή Γεωργούλα να σκοράρει και να ισοφαρίσει στο τελικό 3 – 3!

Τέλος, η Λάρισα 2012 συγχαίρει τη διαιτητική τριπλέτα και τους κ. Κουκούλη, κ. Μάνο και κ. Καραμπούλα, για τις αποφάσεις που είχαν στην αναμέτρηση με τον Δωτιέα Αγιάς!

Δωτιέας Αγιάς: Φαρμάκας, Γούτος Ευάγγ., Φιλιππούλης, Τσακάλι, Σούλι, Ντακούλας, Νάτσης, Μπόντε, Γούτος Ν., Χαλάτσης, Γιαννακός (46′ Τσατσαλίδης).

Λάρισα 2012 (Νίκος Αργυρούλης): Γεωργούλας Θωμ., Φλώρος Αντ., Φλώρος Παντ., Κίτσιος Π. (70′ Γκόλτσιος), Σκέντζας Π. (46′ Στρατής), Φλώρος Παν., Φλώρος Β., Σκέντζας Ευάγγ. (75′ Κόκκινος), Τσιάκος, Κίτσιος Δ., Γεωργούλας Θοδ.