Ματσάρα και ισοπαλία στην Ανάβρα!

Σε ένα πολύ όμορφο ματς με πολλά γκολ, η Προοδευτική Ανάβρας φιλοξένησε τη Δόξα Ομορφοχωρίου, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 3 – 3!

Τον «χορό» των γκολ άρχισαν οι φιλοξενούμενοι από πολύ νωρίς. Συγκεκριμένα μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης ο Βασίλης Κύρκος με σουτ από καλή θέση μετά από ωραία ενέργεια, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Μάλιστα το Ομορφοχώρι δεν σταμάτησε εκεί. Και με τη συμπλήρωση ενός τετάρτου αγώνα, ο Μπακόλας με σέντρα – σουτ ξεγέλασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σκόραρε, διπλασιάζοντας νωρίς νωρίς τα τέρματα της ομάδας του.

Όμως λίγο αργότερα ξεκίνησε η αντεπίθεση των γηπεδούχων. Οι οποίο στο 22ο λεπτό μείωσαν στο σκορ. Ο Άγγελος Κορδαλής με σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα κάνοντας το 1 – 2. Ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μαρκολέφας έβγαλε τη σέντρα και ο Ντελής με κεφαλιά σκόραρε κάνοντας το 2 – 2.

Η Ανάβρα μάλιστα έφτασε πολύ κοντά στην ανατροπή, όταν ο Μαλλιάρας σούταρε από καλή θέση, όμως η μπάλα χτύπησε στο κάθετο δοκάρι στο 29΄. Στην εκπνοή του πρώτου 45λέπτου, το Ομοφοχώρι «χτύπησε» ξανά. Καθώς στο 45΄με πλασέ ο Βασίλης Κύρκος μετά από βαθιά πάσα του Κώστα Τζήμουλα έκανε το 2 – 3.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Άγγελος Κορδαλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ, πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας και το τελικό 3 – 3 της αναμέτρησης.

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Κουτσούκης): Βλιώρας, Μαρκολέφας, Τσίρκας, Μαλαχτάρης, Μπασιανάς, Γιαννουλέας (46′ Χαλκιάς), Παρλάτζας (56′ Κατσιούλης), Γκιόσι (46′ Νικολαΐδης), Μαλλιάρας, Κορδαλής, Ντελής.

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Ματούλας, Κωσταρέλλος, Τζιόγκας, Καψάλης, Ροβίθης, Τζαλαμπύρας, Αθανασίου (60′ Μπουτακίδης Αλ.), Φωτίου (48′ Μπιζιώτας), Τζήμουλας, Μπακόλας (46′ Μπατζογιάννης), Κύρκος.