Ματσάρα και ισοπαλία!

Σε ένα ματς δίχως νικητή αλλά πλούσιο σκορ και θέαμα, Πελασγιώτιδα και Χειμάδι αναδείχθηκαν ισόπαλοι για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας με 2 – 2.

Οι φιλοξενούμενοι μετουσίωσαν πρώτοι τις ευκαιρίες τους σε γκολ στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης. Όταν με κεφαλιά ο Παναγιωτίδης, μετά από σέντρα του Γιώργου Νούσιου του Βασιλείου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0 – 1. Ενώ δύο λεπτά είχαν δοκάρι με τον Μπάτζιο!

Οι γηπεδούχοι με τη σειρά τους δεν άργησαν και πολύ να «απαντήσουν» στο γκολ που δέχτηκαν. Και μάλιστα με… γκολ. Στο 35΄ο Δαμασιώτης βρήκε ελεύθερο χώρο έξω από τη περιοχή, «δοκίμασε» το πόδι του και… δικαιώθηκε, αφού νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ ισοφαρίζοντας σε 1 – 1. Για το Χειμάδι, η… «ατυχία» συνεχίστηκε, αφού στο 40΄ο Παναγιωτίδης είχε και αυτός δοκάρι.

Η «Πέλα» στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή. Με τη συμπλήρωση εβδομήντα λεπτών αγώνα, ο Κιός έβγαλε τη σέντρα για τον Νεράτζη, ο οποίος με κεφαλιά δεν αστόχησε, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 2 – 1.

Ωστόσο ο Ολυμπιακός Χειμαδίου δεν είχε «πει» ακόμη τη τελευταία του λέξη στο παιχνίδι. Καθώς στο 82΄με σουτ από πλεονεκτική θέση ο Γιώργος Καραντώνης ισοφάρισε σε 2 – 2 σε μία φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα, καθώς θεωρούν πως υπήρχε οφσάιντ στη φάση γκολ.

Διοίκηση, προπονητής και παίκτες του Χειμαδίου εύχονται στον ποδοσφαιριστή της ομάδας, Βασίλη Τσιαγκούλη περαστικά και ταχεία ανάρρωση, καθώς ο επιθετικός του συλλόγου υπέστη ρήξη χιαστών τη περασμένη αγωνιστική.

Πελασγιώτις Λάρισας (Γιώργος Χατζής): Ξύτσας, Θεοχαρίδης, Τέλλιος, Κιός, Κατράνας, Γελαλής, Γκαραβέλης, Πουρνάρας (65′ Ντάφης), Κρεμαστάς (50′ Νεράτζης), Δαμασιώτης, Χαραλάμπους.

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Γιώργος Νούσιος): Τζικόπουλος, Παναγιωτίδης, Τόπης Π., Γκοτζαμανίδης, Νούσιος Γ. Αχ. (75′ Γκόγκος), Κουτσώνας, Μπάτζιος (65′ Γκόλαντας), Νούσιος Γ. Β., Καραντώνης, Λίταινας Αντ. (80′ Λιόγκας), Σεβδαλής.