Μεγάλη ανατροπή και νίκη!

Ο Ηρακλής Πλατανουλίων μπορεί να βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, όμως δε το έβαλε κάτω και πανηγύρισε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Άρη Κουλουρίου με 4 – 3!

img_6546

Στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣ Λάρισας, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν νικητές. Όμως πιο ζεστά στο ματς είχε ξεκινήσει η γηπεδούχος ομάδα. Καθώς στο 5′ σουτ από τα δεξιά του Γιάννη ο Γκρέτση, απέκρουσε ο Πασάλογλου και η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.

img_6552

%ce%b3%ce%ba%cf%81%ce%b5%cf%84%cf%83%ce%b7%cf%83-%ce%b3%ce%b5%cf%89%cf%81%ce%b3%ce%bf%cf%85%ce%bb%ce%b1%cf%83

Ωστόσο δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης δεν αστόχησε ξανά. Και με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του. Ο Γιάννης Γκρέτσης είχε πάρει στις… «πλάτες» του το Κουλούρι και στο 21′ εκτέλεσε απευθείας φάουλ, ο Πασάλογλου βρήκε τη μπάλα, η οποία κατέληξε όμως στα δίχτυα με το 2 – 0 ν α είναι γεγονός.

img_6570

Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήρθε λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Όταν ο Δημήτρης Καφαντάρης με σουτ από πλεονεκτική θέση νίκησε τον γκολκίπερ, μειώνοντας σε 2 – 1. Το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

%ce%b3%ce%ba%cf%81%ce%b5%cf%84%cf%83%ce%b7%cf%83-%cf%80%ce%b1%cf%80%ce%b1%ce%bb%ce%b5%ce%be%ce%b7%cf%83

img_6597

Στην επανάληψη τα Πλατανούλια κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα. Όταν στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δημήτρης Καφαντάρης με πανομοιότυπο τρόπο σκόραρε ξανά, ισοφαρίζοντας σε 2 – 2. Η απάντηση του Κουλουρίου δεν άργησε και πολύ να έρθει.

img_6669

Καθώς στο 75′ ο Βαγγέλης Φλώρος με κάθετη βρήκε τον Βασίλη Κοτάκο και αυτός με πλασέ έκανε το 3 – 2. Για να κάνει ένα… εξαιρετικό «comeback» ο Ηρακλής Πλατανουλίων. Στο 86΄με πλασέ από θέση βολής του Κερίμι, το σκορ έφτασε στο 3 – 3 και μόλις τρία λεπτά αργότερα με πλασέ ο Βάγιος Λάζος μετά από σύγχυση στην άμυνα και εκτέλεση κόρνερ του Τσοπάνογλου ολοκλήρωσε την ανατροπή για τα Πλατανούλια που πήραν τη νίκη με 3 – 4!

img_6743

Να τονίσουμε πως κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή πριν την σέντρα της αναμέτρησης εις μνήμην της συζύγου του προέδρου του Ηρακλή Πλατανουλίων, Τάσου Ζαμπόγια.

%cf%80%ce%b1%cf%80%ce%b1%ce%bb%ce%b5%ce%be%ce%b7%cf%83-%ce%bd%ce%b5%cf%81%ce%b1%cf%84%ce%b6%ce%b7%cf%83

%ce%b6%ce%b1%ce%bc%cf%80%ce%bf%ce%b3%ce%b9%ce%b1%cf%83-%cf%81%ce%bf%ce%ba%ce%b1%cf%83

img_6527

Άρης Κουλουρίου (Βασίλης Κυριάκος): Παπαγούλας, Μετάνι (56′ Φλώρος), Ραπτοτάσιος (80′ Παπαγεωργίου), Καλογερόπουλος (56′ Καρλιγκιώτης Μ.), Κουρούκας, Ροκάς, Σταμέλος, Νεράτζης,, Μιχόπουλος, Κοτάκος, Γκρέτσης.

img_6531

Ηρακλής Πλατανουλίων (Γιάννης Νινίκας): Πασάλογλου, Κατσής (46′ Λάζος Β.), Παπαλέξης, Καρκατζιάς, Λάζος Α., Κωστίμπας, Γεωργούλας (60′ λ.τ. Κερίμι), Τσάτσος, Τσοπάνογλου, Καφαντάρης, Ζαμπόγιας.