Μεγάλη ανατροπή, μεγάλο διπλό!

Τι και αν έπαιζε με τον πρώτο της βαθμολογίας και εκτός έδρας; Τι και ήταν πίσω στο σκορ με 2 – 0; Η Αναγέννηση Φαρσάλων δε τα παράτησε και κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη στις καθυστερήσεις με 3 – 2 επί του Μαυροβουνίου!

Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν ένα ιδανικό ξεκίνημα, καθώς κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ από πολύ νωρίς. Συγκεκριμένα μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρης Πεζής εκτέλεσε πέναλτι, ο Παλαμίδας το απέκρουσε και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης «άνοιξε» το σκορ.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 10′ όταν ο Κοτάκος έκανε το σουτ όμως σημα΄δεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Για να φτάσουμε στο 28′ όταν το Μαυροβούνι έφτασε σε δεύτερο τέρμα. Ο Τατσέλος με σουτ από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα η αντεπίθεση της ομάδας των Φαρσάλων ξεκίνησε την αντεπίθεσή της. Στο 65′ άθελα του ο Θοδωρής Βαρσάμης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του με το σκορ να γίνεται 2 – 1 και το ματς να παίρνει νέο ενδιαφέρον.

Ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Μπούλαρι με σουτ μετά από ωραία ατομική ενέργεια, σκόραρε και έφερε το ματς στα ίσα με 2 – 2! Μάλιστα στο 90+2′ ο Δημήτρης Αρβανιτοζήσης με σουτ μέσα από τη περιοχή σκόραρε και χάρισε τη νίκη στην Αναγέννηση Φαρσάλων με 2 – 3!

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Ηλίας Αρβανίτης): Καραποστόλης, Τάτσιος (80′ Παπαϊωάννου), Μαντζιαφούλης, Καψαλός, Βαρσάμης, Τατσέλος, Μπατζέλας, Σαράντης, Μπάγκας, Ακριβόπουλος, Πεζής (65′ Νότας).

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Παλαμίδας, Μαλέσκα, Μπούλαρι, Τσιάμπας (55′ Κατσανάκης), Τριανταφύλλου, Μουτκανάς, Ρούμπας, Κούμπρια, Κουκουτής (55′ Γιαχνής), Κοτάκος (75′ Αρβανιτοζήσης Δ.), Αρβανιτζοζήσης Ι.