Μεγάλη η αγωνία των ομάδων στη τελευταία «στροφή» της Α΄ΕΠΣΛ!

Η 30η και τελευταία αγωνιστική της Α΄τοπικής κατηγορίας διεξάγεται το ερχόμενο Σάββατο (11/05) και ώρα 17:30 το απόγευμα.

Το τέλος του πρωταθλήματος στη «μεγάλη» τοπική κατηγορία έφθασε και σε αυτή την αγωνιστική θα κριθούν τα πάντα όσον αφορά τη κατάκτηση του πρωταθλήματος και εάν θα δούμε την απευθείας άνοδο από τον Ηρακλή Λάρισας ή έχουμε αγώνες πλέι οφ, όπως και ποια από τους Βλαχογιάννι και Τύρναβο κερδίσουν την απευθείας παραμονή και αποφύγουν τους αγώνες των πλέι άουτ.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 17:30 το απόγευμα και σαφώς υπάρχει αγωνία για το ποιες ομάδες πετύχουν τον στόχο τους που έχουν θέσει από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου…

Αρχικά, στο γήπεδο του Τυρνάβου η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει το Κιλελέρ, ενώ στην Αμυγδαλέα ο Αετός θα αναμετρηθεί με τη Δόξα Βλαχογιαννίου.

Στο γήπεδο της Φαλάνης, ο Φαλανιακός θα φιλοξενήσει τη Δόξα Αργυροπουλίου, ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Β’» η Λάρισα 2012 θα υποδεχθεί τον Ηρακλή Λάρισας.

Στο γήπεδο των Γόννων, ο Αετός Μακρυχωρίου θα αντιμετωπίσει τον Δωτιέα Αγιάς, ενώ στο Μεσοχώρι και στο γήπεδο «Νικόλαος Τζήκας» ο Δαμασιακός θα παίξει με τον Σμόλικα.

Στο Στάδιο των Φαρσάλων, ο Αχιλλέας θα υποδεχθεί τον ΠΟΕ, ενώ τέλος, ο Αμπελωνιακός στη τελευταία αγωνιστική θα πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στο Συκούριο που αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 30ης αγωνιστικής:

Τύρναβος 11/05 Κιλελέρ
Αμυγδαλέα 11/05 Βλαχογιάννι
Φαλανιακός 11/05 Αργυροπούλι
Λάρισα 2012 11/05 Ηρακλής Λάρισας
Μακρυχώρι 11/05 Δωτιέας Αγιάς
Δαμασιακός 11/05 Σμόλικας Φαλάνης
Αχιλλέας Φαρσάλων 11/05 ΠΟΕ
Συκούριο 0 – 3 α.α. Αμπελωνιακός

Η Βαθμολογία (29η Αγωνιστική)

1. Ηρακλής Λάρισας      62 – 12   75
2. Φαλανιακός      47 – 16   67
3. Μακρυχώρι      46 – 27   54
4. ΠΟΕ      41 – 25   53

——————PLAY OFF——————

5. Σμόλικας Φαλάνης      45 – 27   50
6. Δωτιέας Αγιάς      36 – 28   44
7. Αμπελωνιακός      31 – 30   41
8. Κιλελέρ      39 – 35   40
9. Αχιλλέας Φαρσάλων      33 – 38   39
10. Δαμασιακός      27 – 28   37
11. Βλαχογιάννι      35 – 36   35

——————PLAY OUT——————

12. Τύρναβος      25 – 33   33
13. Λάρισα 2012      36 – 48   29
14. Αργυροπούλι      24 – 35   27
15. Αμυγδαλέα      31 – 54   26

* Ο Κίσσαβος Συκουρίου παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...