Μεγάλη νίκη για το Μαυροβούνι, κοντά στη πρώτη θέση!

Ένα γεμάτο από γκολ παιχνίδι (3 – 2) διεξήχθη στο Μαυροβούνι εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε το Μελισσοχώρι και κέρδισε το πολύ σημαντικό αυτό παιχνίδι!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης λοιπόν έφυγε από το γήπεδο του Μαυροβουνίου το σύνολο του Γιάννη Σιάρκου καθώς επικράτησε του συνόλου του Αστέρα Μελισσοχωρίου και μάλιστα βρίσκεται κοντά στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Συγκεκριμένα, το Μαυροβούνι έφθασε τους πενήντα τέσσερις πόντους και βρίσκεται μόλις δύο βαθμούς πίσω από τη πρώτη θέση και το Αβέρωφ και ένα βαθμό πίσω από την Αμπελιά.

Στον αντίποδα, το αξιόμαχο σύνολο του Αστέρα Μελισσοχωρίου που το πάλεψε μέχρι το φινάλε αλλά δεν κατάφερε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα, παρέμεινε στους σαράντα πόντους και την έκτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και στο 7ο λεπτό, ο Τριάντης με κάθετη πάσα βρήκε τον Βασίλη Σπανό κι εκείνος με διπλή προσπάθεια αφού τη πρώτη φορά νικήθηκε από τον Σωτήρη Κουκούτση, έκανε το 1 – 0 κι έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Στο 40ο λεπτό το Μελισσοχώρι κέρδισε πέναλτι και ο Βασίλης Νούσιας με εύστοχη εκτέλεση έφερε το ματς στα ίσια με το 1 – 1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 63′ ο Βαγγέλης Χαρούλης «έκλεψε» τη μπάλα από τον Γρηγόρη Παπαμάνο στο χώρο του κέντρου, είδε τον Δημήτρη Μαγαζιώτη εκτός θέσης και με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μαυροβουνίου για το 1 – 2.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, οι γηπεδούχοι πέτυχαν νέα ισοφάριση του σκορ και το 2 – 2 με τη κεφαλιά του Νίκου Μπατζέλα έπειτα από σέντρα του Δημήτρη Μπάγκα. Βέβαια, στη φάση αυτή και το γκολ των γηπεδούχων οι φιλοξενούμενοι «φώναξαν» για οφσάιντ.

Στο 73ο λεπτό ο Νούσιας είχε δοκάρι σε προσπάθεια του από θέση βολής και στην επαναφορά ο Δανιλούλης απάντησε με νέο σουτ, όπου απέκρουσε αυτή τη φορά ο Δημήτρης Μαγαζιώτη.

Η ανατροπή του σκορ και το 3 – 2 για το συγκρότημα του Γιάννη Σιάρκου ήρθε στο 77ο λεπτό. Το Μαυροβούνι κέρδισε πέναλτι λοιπόν και ο Αρσένης Μπάγκας που ήταν εύστοχος από τα έντεκα βήματα έδωσε τη πολύτιμη νίκη στους γηπεδούχους.

Η διοίκηση του Αστέρα Μελισσοχωρίου ευχαριστεί τους ανθρώπους του Μαυροβουνίου για την άψογη φιλοξενία στο σημερινό παιχνίδι και για το ευ αγωνίζεσθε…

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Σ., Σάπιος, Παπαμάνος (90’+1′ Μαντζαφούλης), Κολιοφούτης, Μπατζέλας, Τατσέλος, Μπατζέλας Ν., Μπάγκας Αρ. (87′ Χατζηλιάδης), Τριάντης (90’+2′ Βαλώζος), Σπανός.

Αστήρ Μελισσοχωρίου: Κουκούτσης, Σδράλης Αλ., Μαλαχτάρης, Αβδουλάς, Αγγελούλης, Γουργιώτης, Χαρούλης, Λιάγκας, Δανιλούλης (80′ Μανακούσιος), Νούσιας, Διαμαντής (66′ Ζαφειρίου).