Μεγάλη νίκη η Τσαριτσάνη!

Σε ένα ματς που έφερε μνήμες… Γ΄Εθνικής στις δύο ομάδες, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης πανηγύρισε την εντός έδρας νίκη με 3 – 1 απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς!

Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα της Τσαριτσάνης έφτασε τους 17 βαθμούς, κατέχοντας την 3η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Από την άλλη ο Δωτιέας Αγιάς υποχώρησε στη 2η θέση με 20 βαθμούς, αφήνοντας μόνο πρώτο τον Αχιλλέα Φαρσάλων με 23.

Οι γηπεδούχοι δε θα μπορούσαν να φανταστούν ιδανικότερο σενάριο για το ξεκίνημα της αναμέτρησης. Καθώς κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ από τα… αποδυτήρια. Μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης ο Φτίκας Βαγγέλης με σουτ από θέση τετ – α- τετ έβαλε μπροστά την ομάδα του.

Πριν καλά – καλά προλάβουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης «χτύπησε» ξανά. Ο Λεωνίδας Καραγκούνης με σουτ μετά από ωραίο συνδυασμό των παικτών του Οικονόμου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 – 0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 55ο λεπτό του αγώνα, ο Νίκος Φιλιππούλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, μειώνοντας σε 2 – 1, δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Όμως οι παίκτες του Κώστα Κατσάρα δεν είχαν «πει» ακόμα τη τελευταία τους λέξη. Και στο 68ο λεπτό, με πλασέ του Δημήτρη Καλφούντζου μετά από πάσα του Νάνου, πέτυχαν και τρίτο τέρμα, πανηγυρίζοντας τη νίκη με τελικό σκορ το 3 – 1.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Καραΐσκος, Νάνος, Σαπάκος, Μόσχος, Σακοράφας, Παπαγιαννούλης, Γκαμπέτας, Φτίκας (57′ Καλφούντζος), Παληγιάννης (75′ Μπουμπουνάρας), Καραγκούνης.

Δωτιέας Αγιάς (Κώστας Τσότσος): Φαρμάκας, Γούτος Ευάγγ., Τσακάλι, Σούλι, Φιλιππούλης, Νάτσης, Ντακούλας, Παππάς (82′ Γιαννακός), Ραμάι (50′ Χαλάτσης), Μπόντε, Τσατσαλίδης.