Μεγάλη σε έκταση νίκη οι Χαλκιάδες με πρωταγωνιστή τον Νασιούλα

Στα πέντε τέρματα απέναντι στον Άγιο Γεώργιο Φαρσάλων σταμάτησε ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων στην 18η στροφή του 1ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Αχιλλέα Νασιούλα! Και αυτό διότι, ο παίκτης των Χαλκιάδων επέστρεψε από τιμωρία και σκόραρε δύο φορές, ενώ είχε και τρεις ασσίστ στο σημερινό ματς.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, το συγκρότημα του Αχιλλέα Τσιβόπουλου έφθασε τριάντα ένα βαθμούς και βρίσκεται στη τέταρτη θέση του πρωταθλήματος.

Στο 25ο λεπτό ο Αχιλλέας Νασιούλας με σουτ από πλεονεκτική θέση έκανε το 1 – 0 και την αρχή στα γκολ, ενώ λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος ο Στεφανίδης υποδέχθηκε όμορφα τη μπάλα από τον Νασιούλα και με σουτ από θέση βολής πέτυχε τέρμα για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα και στο 60ο λεπτό, ο Νασιούλας τροφοδότησε τον Ζαχόπουλο και ο τελευταίος από πλεονεκτική θέση έκανε τρία τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 75ο λεπτό, ο Αχιλλέας Νασιούλας σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και συνολικά τέταρτο για τους Χαλκιάδες με σουτ μέσα στην αντίπαλη περιοχή.

Το τελικό 5 – 0 για τον Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων σημείωσε προς το τέλος της συνάντησης ο Ψύρρας με δυνατό σουτ από πλεονεκτική θέση, ύστερα από κάθετη πάσα του πρωταγωνιστική, Αχιλλέα Νασιούλα.

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων (Αχιλλέας Τσιβόπουλος): Ραπτόπουλος (30′ λ.τ. Χαρισούλης), Ζαχόπουλος, Κυριάκου, Μακρυγιάννης, Κουτσόπουλος, Τσιανάκας, Ψύρρας, Νασιούλας, Καραμπλής (75′ Λαζαρίδης Β.), Λαζαρίδης Ηλ., Στοσανίδης.