Μεγάλο το ενδιαφέρον στη 3η αγωνιστική της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας!

Η 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας θα διεξαχθεί κατά κύριο λόγο το μεσημέρι της Κυριακής (06/10 16:30) και από ένα ματς στους δύο ομίλους θα γίνει το μεσημέρι του Σαββάτου (05/10).

Αγωνιστική δράση υπάρχει λοιπόν το Σαββατοκύριακο στον 1ο & 2ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο παρότι βρισκόμαστε στις πρώτες «στροφές» του πρωταθλήματος…

Αρχικά, για τον 1ο όμιλο το μεσημέρι του Σαββάτου η Βερδικούσια θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Δρυμού, ενώ το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο του Πουρναρίου ο Κίσσαβος Συκουρίου θα φιλοξενήσει τον Άρη Κουλουρίου.

Στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης, ο Πανιώνιος θα αναμετρηθεί με τον Ιπποκράτη, ενώ στη Γιάννουλη η ομώνυμη ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Βαλανίδας.

Στον Τύρναβο, η Ακαδημία θα αγωνιστεί με τη Μαρμαρίνη, ενώ στην Αιγάνη η τοπική ομάδα θα παίξει με τους Γόννους.

Στα Δένδρα, ο Κεραυνός θα φιλοξενήσει τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας, ενώ στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» θα αντιμετωπίσει τον Σ.Σ. Ραψάνης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο:

Βερδικούσια 05/10 Δρυμός
Συκούριο 06/10 Κουλούρι
Πανιώνιος 06/10 Ιπποκράτης
Δήμητρα Γιάννουλης 06/10 Βαλανίδα
Ακαδημία Τυρνάβου 06/10 Μαρμαρίνη
Αιγάνη 06/10 Γόννοι
Δένδρα 06/10 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Πελασγιώτιδα 06/10 Σ.Σ. Ραψάνης

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Ακαδημία Τυρνάβου      5 – 2   6
2. Γόννοι      5 – 1   4
3. Δρυμός      3 – 1   4
4. Κουλούρι      5 – 4   4
5. Πελασγιώτιδα      4 – 3   4
6. Πανιώνιος      4 – 3   4 
7. Δένδρα      7 – 2   3
8. Σ.Σ. Ραψάνης      3 – 3   3
9. Βαλανίδα      1 – 2   3
10. Δήμητρα Γιάννουλης      3 – 3   2
11. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      4 – 5   1
12. Ιπποκράτης      4 – 5   1
13. Μαρμαρίνη      3 – 5   0
14. Αιγάνη      2 – 6   0
15. Βερδικούσια      0 – 5   0
16. Συκούριο      4 – 3   -2

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, η Δόξα Ραχούλας το μεσημέρι του Σαββάτου (05/10) και ώρα 16:30 θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, ενώ μία μέρα μετά όμως την ίδια ώρα στη Νέα Πολιτεία η Αστραπή θα αγωνιστεί με το Ναρθάκι.

Στη Γλαύκη, η τοπική ομάδα θα παίξει με το Ελευθεραί, ενώ στην Υπέρεια η Δόξα θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο Βαμβακούς.

Στο γήπεδο Πλατυκάμπου, ο Αστέρας Μελισσοχωρίου θα αναμετρηθεί σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι τον Πύρρο, ενώ στη Νίκαια ο Παναγροτικός θα παίξει με τον Λαρισαϊκό.

Στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας» ο Προμηθέας θα υποδεχθεί την Αναγέννηση Φαρσάλων, ενώ τέλος, στη Γαλήνη ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει την ομάδα των Βουναίνων.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου:

Ραχούλα 05/10 Αγ. Ανάργυροι
Αστραπή Ν. Πολιτείας 06/10 Ναρθάκι
Γλαύκη 06/10 Ελευθεραί
Υπέρεια 06/10 Βαμβακού
Μελισσοχώρι 06/10 Πύρρος
Νίκαια 06/10 Λαρισαϊκός
Προμηθέας 06/10 Αναγέννηση Φαρσάλων
Γαλήνη 06/10 Βούναινα

Η Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

1. Βούναινα      5 – 0   6
2. Νίκαια      3 – 0   6
3. Άγιοι Ανάργυροι      2 – 1   4
4. Αστραπή Ν. Πολιτείας      2 – 1   4
5. Πύρρος      3 – 1   4
6. Υπέρεια      2 – 1   4
7. Γλαύκη      4 – 1   3
8. Βαμβακού      2 – 2   3
9. Ελευθεραί      1 – 2   3 
10. Ραχούλα      1 – 1   3
11. Μελισσοχώρι      2 – 2   3
12. Λαρισαϊκός      2 – 2   2
13. Προμηθέας      0 – 5   0
14. Γαλήνη      0 – 3   0
15. Ναρθάκι      2 – 4   0
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      0 – 5   0

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...