Μεγάλο το ενδιαφέρον στους ομίλους της Α’ 1 ΕΠΣ Λάρισας…

Η 2η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας παίρνει σειρά και οι αναμετρήσεις έχουν οριστεί να γίνουν το Σαββατοκύριακο (28-29/09).

Τόσο στον 1ο όσο και στον 2ο όμιλο υπάρχουν πολύ ενδιαφέρον παιχνίδια, με τις ομάδες να έχουν ως στόχο το θετικό αποτέλεσμα μιας και βρισκόμαστε ακόμη στην αρχή των πρωταθλημάτων…

Τα περισσότερα παιχνίδια θα γίνουν το απόγευμα του Σαββάτου (28/09) και ώρα 17:00 το απόγευμα, ενώ υπάρχει από ένα παιχνίδι σε κάθε όμιλο για τη Κυριακή (29/09).

Όσον αφορά τον 1ο όμιλο της Α΄1 τοπικής κατηγορίας, ο Κεραυνός Δρυμού θα υποδεχθεί στο γήπεδο του τον Κίσσαβο Συκουρίου ενώ στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας Α’» ο Ιπποκράτης θα αντιμετωπίσει τον Άρη Κουλουρίου.

Στο Δασοχώρι, η Δόξα Βαλανίδας θα φιλοξενήσει τη Προοδευτική Βερδικούσια, ενώ στη Μαρμαρίνη η ομώνυμη ομάδα θα αναμετρηθεί με τον Πανιώνιο Νέας Σμύρνης.

Στους Γόννους, η τοπική ομάδα θα παίξει με τη Δήμητρα Γιάννουλης, ενώ ο Σ.Σ. Ραψάνης θα αγωνιστεί στο γήπεδο του με τον Κεραυνό Δένδρων.

Στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» η Πελασγιώτιδα θα φιλοξενήσει την Αιγάνη, ενώ τέλος, το απόγευμα της Κυριακής (29/09) και ώρα 17:00 στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας θα αντιμετωπίσει την Ακαδημία Τυρνάβου.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα του 1ου ομίλου:

Δρυμός 28/09 Συκούριο
Ιπποκράτης 28/09 Κουλούρι
Βαλανίδα 28/09 Βερδικούσια
Μαρμαρίνη 28/09 Πανιώνιος
Γόννοι 28/09 Δήμητρα Γιάννουλης
Σ.Σ. Ραψάνης 28/09 Δένδρα
Πελασγιώτιδα 28/09 Αιγάνη
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 29/09 Ακαδημία Τυρνάβου

Η Βαθμολογία (1η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      4 – 0   3
2. Δένδρα      4 – 1   3
3. Δρυμός      2 – 0   3
4. Ακαδημία Τυρνάβου      2 – 0   3
5. Κουλούρι      3 – 2   3
6. Πελασγιώτιδα      2 – 2   1
7. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      2 – 2   1
8. Δήμητρα Γιάννουλης      2 – 2   1
9. Πανιώνιος      2 – 2   1
10. Ιπποκράτης      2 – 3   0
11. Μαρμαρίνη      2 – 3   0
12. Σ.Σ. Ραψάνης      0 – 2   0
13. Βαλανίδα      0 – 2   0
14. Αιγάνη      1 – 4   0
15. Βερδικούσια      0 – 4   0
16. Συκούριο      3 – 2   -3

Όσον αφορά τον 2ο όμιλο, στο Ναρθάκι η ομώνυμη ομάδα θα αγωνιστεί με τον Αστέρα Μελισσοχωρίου, ενώ στο Ελευθεραί η ομώνυμη ομάδα θα παίξει με τον Πύρρο σε ένα εκ των ντέρμπι του ομίλου.

Στη Βαμβακού, ο Ατρόμητος θα φιλοξενήσει την Αστραπή Νέας Πολιτείας, ενώ στους Αγίους Αναργύρους ο Ατρόμητος θα παίξει με τη Δάφνη Γλαύκης.

Στα Βούναινα, η τοπική ομάδα θα αντιμετωπίσει τον Προμηθέα, ενώ στο Βασιλί η Αναγέννηση Φαρσάλων θα συναντήσει ως αντίπαλο τη Δόξα Ραχούλας.

Στη Γαλήνη, ο Απόλλωνας θα παίξει απέναντι στον Παναγροτικό Νίκαιας και το απόγευμα της Κυριακής (29/09) και ώρα 17:00 στο Βιολογικό της Νέας Σμύρνης ο Λαρισαϊκός θα αγωνιστεί με τη Δόξα Υπέρειας.

Το πρόγραμμα του 2ου ομίλου έχει ως εξής:

Ναρθάκι 28/09 Μελισσοχώρι
Ελευθεραί 28/09 Πύρρος
Βαμβακού 28/09 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Αγ. Ανάργυροι 28/09 Γλαύκη
Βούναινα 28/09 Προμηθέας
Αναγέννηση Φαρσάλων 28/09 Ραχούλα
Γαλήνη 28/09 Νίκαια
Λαρισαϊκός 29/09 Υπέρεια

Η Βαθμολογία (1η Αγωνιστική)

1.Γλαύκη      4 – 0   3
2. Βαμβακού      2 – 1   3
3. Ελευθεραί      1 – 0   3
4. Υπέρεια      1 – 0   3
5. Βούναινα      1 – 0   3
6. Νίκαια      1 – 0   3
7. Άγιοι Ανάργυροι      1 – 1   1
8. Λαρισαϊκός      1 – 1   1
9. Πύρρος      1 – 1   1
10. Αστραπή Ν. Πολιτείας      1 – 1   1
11. Προμηθέας      0 – 1   0
12. Ραχούλα      0 – 1   0
13. Γαλήνη      0 – 1   0
14. Μελισσοχώρι      0 – 1   0
15. Ναρθάκι      1 – 2   0
16. Αναγέννηση Φαρσάλων      0 – 4   0

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...