Με ανατροπή η Ομόνοια στο γειτονικό ντέρμπι

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ομόνοια βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει «τούμπα» το ματς και στο τέλος να πάρει τη νίκη απέναντι στη Λάρισα ’88 με σκορ 2 – 1.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο γήπεδο της Νέας Πολιτείας στο πλαίσιο της 10ης στροφής του 3ου ομίλου της Γ΄τοπικής κατηγορίας και στο γειτονικό ντέρμπι ανάμεσα σε Ομόνοια και Λάρισα ’88 οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Έτσι, η Ομόνοια έφθασε τους δέκα τρεις βαθμούς με τη σημερινή νίκη, ενώ η Λάρισα ’88 έμεινε στους δέκα πόντους ύστερα και από το σημερινό αποτέλεσμα.

Στο 10ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ χάρη στο τέρμα του Γιώργου Κωνσταντίνου με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή ενώ λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο μέρος ο Τριανταφύλλου με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια και πέτυχε το 1 – 1.

Μάλιστα, στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό ο Μωυσιάδης χάρισε ακόμη μία νίκη στο συγκρότημα του Κώστα Τσιοτινού και με σουτ από θέση βολής, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων για το τελικό, 2 – 1.

Ομόνοια (Κώστας Τσιοτινός): Τσιάρας, Μακρής, Τανός, Διάλλας, Καραχάλιος, Τριανταφύλλου, Χαζιζάι, Λόης (75′ Τσιάρας Γ.), Μπράτσος (60′ Παπαδόντας), Αθανασιάδης, Μωυσιάδης.

Λάρισα ’88 (Λάζαρος Λαζαρίδης): Στεφούδης, Κωνσταντίνου Γ., Κολώνας, Τσιούγγαρης (46′ Αποστολόπουλος), Τζήκας, Ντριβαλάς, Γεράκης, Σπανός (55′ Γεράσης), Ντιμιτρόφ (72′ Μακρυγιάννης), Τζήμας (61′ Τζαφάλιας), Κωνσταντίνου Β.