Με ανατροπή η Πελασγιώτιδα!

Πετυχαίνοντας την ανατροπή, η Πελασγιώτιδα Λάρισας κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από την έδρα της Δόξας Αρμενίου με 2 – 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν πρώτοι στην αναμέτρηση να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. Συγκεκριμένα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Κατσίκης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, αιφνιδίασε τον αντίπαλο γκολκίπερ και «άνοιξε» το σκορ για την ομάδα του.

Η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων ξεκίνησε στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού. Με το «καλημέρα» της «επανάληψης» και στο 47ο λεπτό, ο Λευτέρης Δαμασιώτης βρήκε τον χώρο και τον χρόνο, έκανε το σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 1.

Η Πελασγιώτιδα μάλιστα δεν σταμάτησε εκεί. Καταφέρνοντας να φέρει τα πάνω – κάτω στο ματς. Όταν στο 78ο λεπτό του παιχνιδιού, με κεφαλιά του Σίμου Κιού μετά από σέντρα του Λευτέρη Δαμασιώτη, σκόραρε ξανά και πήρε τη νίκη με το τελικό 1 – 2.

Να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με παίκτη λιγότερο, καθώς στο 80’ ο Κατράνας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια.

Δόξα Αρμενίου (Γιώργος Χατζής): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Γκόντα (75′ Παπαδημητρίου), Γιαννούχος, Καψούρης, Καραλής, Κατσίκης, Καμπανάς (60′ Παπανικολάου), Φρατζέσκο (55′ Χιούσα), Μπόλκας, Κωστόπουλος

Πελασγιώτις Λάρισας (Βασίλης Δραγατζίκης): Ξύτσας, Κιός, Τέλλιος, Γκότζος, Γκαραβέλας Λ., Γελαλής, Δαμασιώτης (80′ Μότσης), Κατράνας, Έξαρχος (70′ Ντάφης), Μαρουσούλης, Γκαραβέλης Β. (46′ Τσαβαλιάς).