Με ανατροπή και πάλι πέρασε στους «4» του Κυπέλλου!

Ομάδα της ανατροπής έχει αναδειχθεί ο Δαμασιακός, καθώς στα προημιτελικά προκρίθηκε με ανατροπή του σκορ απέναντι στο Βλαχογιάννι στο γειτονικό ντέρμπι και με τον ίδιο τρόπο απέκλεισε το Μαυροβούνι, πανηγυρίζονταςέτσι τη πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου ΕΠΣΛ!

Η ομάδα του Δημήτρη Μπουκουβάλα λοιπόν πήρε αυτό που ήθελε απέναντι στο αξιόμαχο σύνολο του Γιάννη Σιάρκου και πέρασε στα ημιτελικά του θεσμού.

Στο 16ο λεπτό του αγώνα, ο Αποστόλης Βούκουτος συνέχισε τις θετικές του εμφανίσεις και με ένα ωραίο σουτ μετά από ατομική προσπάθεια έστειλε τη μπάλα αρχικά στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα του Δημήτρη Βλιώρα για το 1 – 0.

Η ισοφάριση του σκορ και το 1 – 1 για τον Δαμασιακό ήρθε στο 40′. Ο Χρήστος Νάτσης με γυριστό σουτ μέσα από τη περιοχή του Μαυροβουνίου κέρδισε τον Δημήτρη Μαγαζιώτη κι έφερε το ματς στα ίσια.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και στο 75′, ο Χρήστος Νάτσης εκτέλεσε το φάουλ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι και ο Γιάννης Ιωαννίδης με κεφαλιά χάρισε τη πρόκριση στον Δαμασιακό, αφού το 1 – 2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πάντως, αμφότερες οι δύο ομάδες είχαν τις δικές τους στιγμές στο ματς εκτός του γκολ, με τους Αποστόλη Βούκουτο (22′) (73′) και Σάββα Χατζηλιάδη (31′) για το Μαυροβούνι και τους Βασίλη Φούντα (5′), Χρήστο Νάτση (25′) και Στέλιο Λούτσο (65′) από πλευράς Δαμασιακού.

Α.Ο. Μαυροβουνίου (Γιάννης Σιάρκος): Μαγαζιώτης, Μπάγκας Δ., Σάπιος, Νότας, Κολιοφούτης, Τατσέλος (88′ Παπαμάνος), Τριάντης, Μπατζέλας Ν. (90′ Μπατζέλας Β.), Χατζηλιάδης, Μπάγκας Αρ. (85′ Αρσένης), Βούκουτος.

Δαμασιακός (Δημήτρης Μπουκουβάλας): Βλιώρας, Ιωαννίδης, Ντόκος, Γεωργατζιάς, Μπακαΐμης, Μουσιάρης, Τσιάλτας, Νάτσης (90′ Λέτσιος), Λούτσος, Φούντας (46′ Λόλας), Αμπατζίδης (60′ λ.τ. Δούκας).