Με ανατροπή στην επανάληψη ο Παραπόταμος

Τα χαμόγελα επέστρεψαν στον Κεραυνό Παραποτάμου που μετά από την ήττα στον Παραπόταμο από τον Πύρρο με 1 – 0, κέρδισε στην Έλαφο με 4 – 1 την τοπική ομάδα, ανεβαίνοντας και πάλι στην κορυή του 3ου Ομίλου της Γ΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με 1 – 0 χάρη σε τέρμα με κοντινή προβολή του Μανώκη Καρανικόλα, κλείνοντας το ημίχρονο με το υπέρ τους σκορ.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός «ξύπνησε» και κατάφερε να γύρισει το ματς «τούμπα» και να φύγει με το τρίποντο από την Έλαφο. Τα γκολ της ανατροπής σημείωσαν στο τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης οι Μητσογιάννης (2), Μπλιώνας και Κίκε για το τελικό 1 – 4.

Έλαφος (Μανώλης Καρανικόλας): Νίκου, Αναγνώστου Σ., Παπάζογλου, Στάτος, Μάνδαλος, Τσατσανάκος Δ. (46′ Νταρής), Καρανικόλας, Φλώρος, Σφέτσος, Τσαντζάλης, Κούκος.

Κεραυνός Παραποτάμου (Νίκος Στογιάννης): Μπαρμπαγιάννης, Τσόπας, Ζίκος, Γεωργαντάς, Γραβάνης, Πάσχος, Βαλώζος (46′ λ.τ. Μητσογιάννης), Κορδέλας, Κίκε, Τσιντώντας (64′ Μπλιώνας), Μπιτσαράς.